Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Belohvoščiks: jebkurā gadījumā startēšu «H20-Telteck» komandā

Latviešu riteņbraucējs Raivis Belohvoščiks ir gatavs startēt savas jaunās komandas «H20-Telteck» sastāvā arī gadījumā, ja tā savu debijas sezonu sāks kā kontinentālā komanda, sarunā ar ziņu aģentūru LETA atklāja pats riteņbraucējs.

«Šobrīd jebkurā gadījumā ir par vēlu meklēt jaunu komandu, jo visas augsta līmeņa komandas jau ir nokomplektējušas sastāvus,» atzina Belohvoščiks.

Riteņbraucējs gan uzsvēra, ka joprojām pastāv iespēja, ka «H20-Telteck» komanda iegūs «Pro Kontinentālo» licenci, jo pagaidām vienīgais būtiskais iemesls, kura dēļ Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) to komandai nav piešķīrusi, ir novēlotā dokumentācijas iesniegšana.

«Komanda ir nokārtojusi visas finansiālās saistības ar UCI un nodrošinājusi nepieciešamo dokumentāciju,» norādīja Belohvoščiks. «Tomēr dokumentu iesniegšana notika tieši pirms svētku brīvdienām, tādēļ UCI nepaguva tos izskatīt. 7. janvārī organizācija atsāka darbu, un gaidāms, ka tuvākajās dienās tiks pieņemts lēmums par licences piešķiršanu.»

Jautāts par saviem šīs sezonas mērķiem un noskaņojumu komandā, latviešu riteņbraucējs atkāja, ka šobrīd ir pāragri spriest par konkrētiem mērķiem, bet komanda ir nokomplektēta un gatava sākt jauno sezonu.

«Protams, šāda neziņa bojā nervus, jo īpaši tādēļ, ka masu mediji steidzas notikumiem pa priekšu, apgalvojot, ka komanda neiegūs profesionālo licenci,» norāda Belohvoščiks. «Tomēr kopumā atmosfēra komandā ir normāla. Nesen Itālijā notika komandas tikšanās, kurā vadība izskaidroja sportistiem radušos situāciju, apliecinot, ka tiks meklēts labākais risinājums komandas startam jaunajā sezonā.»

«Kontrakti ar sponsoriem ir noslēgti, un drošības nauda UCI ir iemaksāta, tā ka komanda ir pilnībā gatava uzsākt sezonu,» piebilda Belohvoščiks. «Protams, ja profesionālā licence tomēr netiks piešķirta, sponsoru finansējums var samazināties. Tādā gadījumā pastāv iespēja, ka tiks mainīti arī ar riteņbraucējiem noslēgto līgumu nosacījumi, samazinot algu apmērus, jo komandām, kurām nav profesionālā kontinentālā statusa, pašām jāapmaksā daudzu sacensību izdevumi.»

Belohvoščiks norādīja uz sacensību organizēšanas komerciālo raksturu, pieminot prestižā daudzdienu velobrauciena «Tour de France» organizēšanu, par kuru savā starpā ilgstoši cīnās UCI un «Amaury Sport Organisation» (ASO).

Belohvoščiks arīdzan piebilda, ka līdz pat šim brīdim nav saņēmis algu par pēdējiem četriem mēnešiem no savas iepriekšējās komandas «Scott-American Beef».

Jau ziņots, ka 2006. gada oktobrī Belohvoščiks parakstīja divu gadu līgumu ar «Saunier Duval» komandu, kura 2008. gadā mainīja savu nosaukumu uz «Scott-American Beef». Šīs komandas sastāvā latviešu riteņbraucējs startēja līdz aizvadītā gada jūlijam, bet novembra sākumā viņš noslēdza līgumu ar tobrīd Kanādā bāzēto komandu «H20-Telteck».