Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vecrīgā pie atbildības saukti vairāk nekā 350 autovadītāji

Nedēļas laikā par braukšanas pārkāpumiem Vecrīgā pie atbildības saukti vairāk nekā 350 autovadītāji, liecina Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) dati.

Vecrīgā visbiežākie autovadītāju pārkāpumi ir braukšana pa gājēju un velosipēdu ielām. Rīgas domes Satiksmes departaments autovadītājiem atgādina, ka no 1.janvāra Vecrīgu nevar caurbraukt. Izbraukšanai no Vecrīgas ir iespējams izmantot to pašu ielu, pa kuru autovadītājs Vecrīgā iebraucis.

«Lielākā daļa autovadītāju pārkāpumu, ko konstatējusi Rīgas Pašvaldības policija, ir braukšana pa gājēju un velosipēdu ielām. Šī gada pirmajās dienās, kad satiksmes organizācijas sistēma Vecrīgā mainījās, Pašvaldības policija lielā mērā strādāja, informējot un brīdinot autovadītājus par izmaiņām satiksmes kustībā. Arī šodien atkārtoti aicinām autovadītājus nepārkāpt ceļu satiksmes noteikumus un ievērot Vecrīgā izvietotās ceļazīmes,» atgādina RPP priekšnieka vietnieks Māris Lapiņš.

Laikā no 1.janvāra līdz 7.janvārim reāls sods par šo pārkāpumu ir piemērots 353 autovadītājiem. Atbilstoši Administratīvo pārkāpumu kodeksam sods par braukšanu pa gājēju un velosipēdu ielu ir konstants - 40 lati, ko saskaņā ar grozījumiem Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, autovadītājam klāt esot, ir tiesīgi pārkāpuma vietā piemērot arī RPP darbinieki.

«No 1.janvāra ar jaunu gājēju un velosipēdu ielu, kā arī norobežojošo stabiņu palīdzību automašīnu satiksme Vecrīgā tiek organizēta pa četriem sektoriem, lai atslogotu Vecrīgu no tranzīta satiksmes. Tāpēc caurbraukt Vecrīgu, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus, nav iespējams. Izbraukšanai no Vecrīgas ir iespējams izmantot to pašu ielu, pa kuru autovadītājs Vecrīgā iebraucis. Aicinu autovadītājus rūpīgi sekot līdzi ceļazīmēm,» norādīja Satiksmes departamenta Satiksmes organizācijas pārvaldes priekšnieks Georgijs Sovetovs.

www.rdsd.lv

Kā ziņots, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija neatbalstīja īpaša režīma zonas statusa darbības termiņa pagarināšanu Vecrīgas teritorijai turpmākajiem gadiem. Tā rezultātā Rīgas pašvaldība vairs nav tiesīga regulēt Vecrīgā iebraucošo automašīnu skaitu, nosakot nodevu par iebraukšanu vecpilsētā. Tāpēc no šā gada 1.janvāra pašvaldībai Vecrīgas caurlaižu kontroles sistēma bija jāatceļ.

Lai saglabātu gājēju un velosipēdu priekšroku vecpilsētā arī pēc caurlaižu sistēmas atcelšanas un nepieļautu Vecrīgas ieliņu izmantošanu sastrēgumu apbraukšanai, Vecrīgā ir noteiktas papildus gājēju un velosipēdu ielas, noteiktas papildus vienvirziena ielas, kā arī ir uzstādīti papildus norobežojošie stabiņi vecpilsētas atslogošanai no tranzīta satiksmes.

Papildus līdzšinējām 28 gājēju un velosipēdu ielām Vecrīgā par gājēju un velosipēdistu ielu ir noteikta arī Skārņu iela no Jāņa ielas līdz Audēju ielai, Audēju iela no Skārņu ielas līdz Kalēju ielai, Tirgoņu iela, Krāmu iela, Jauniela, Pils iela un Doma laukums.

Lai atbrīvotu Vecrīgas ieliņas no stāvošiem transportlīdzekļiem, daudzviet vecpilsētā uzstādītas ceļazīmes, kas ierobežo transportlīdzekļu apstāšanos un stāvēšanu ielu malās. Visvairāk jaunie transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas ierobežojumi noteikti Smilšu ielā no Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra līdz Trokšņu ielai, Smilšu ielā no Jēkaba ielas līdz Mazajai Smilšu ielai, Meistaru ielā no Mazās Smilšu ielas līdz Vaļņu ielai, Pils ielā no Aklās ielas līdz Miesnieku ielai, kā arī Pils laukumā.

Vecrīgas teritorijai ir saglabāts dzīvojamās zonas statuss. Tādējādi saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem Vecrīgas teritorijā autovadītājiem ir jādod priekšroka gājējiem un velosipēdistiem. Savukārt automašīnu braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 20 kilometrus stundā.

Satiksme Vecrīgā tiek organizēta atbilstoši uzņēmuma SIA «Rīgas luksofors» izstrādātai ceļazīmju uzstādīšanas shēmai, kas izskatīta un saskaņota ar Rīgas domes Satiksmes departamentu, VAS «Ceļu satiksmes drošības direkcija», VAS «Latvijas valsts ceļi», Valsts policiju, RPP, kā arī ar Rīgas domes atļauju iebraukšanai Vecrīgā un pašvaldības maksas autostāvvietu lietošanas atļauju izsniegšanas komisiju.