Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valmierā skanēs Latvijas un Luksemburgas militāro orķestru veidota koncertprogramma

23. janvārī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā skanēs Latvijas un Luksemburgas militāro orķestru veidota koncertprogramma «No klasikas līdz džezam».

Koncertā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestris un Luksemburgas Lielhercogistes Armijas orķestra priekšnieks, viesdiriģents Andrē Reihlings, kā arī trompetists Ernijs Hamss. Koncertprogrammā iekļauta gan pūtēju orķestra klasika, gan džezs, gan estrādes mūzika.
NBS Nodrošinājuma pavēlniecības Orķestru pārvaldes speciāliste Inga Peika pastāstīja, ka Latvijas un Luksemburgas militāro orķestru sadarbība aizsākās pirms 12 gadiem.
Viesdiriģentam Andrē Reihlingam šī būs ceturtā vizīte Latvijā un otrā tikšanās ar Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestri, ar kuru norit darbs pie jaunās koncertprogrammas sagatavošanas un atskaņošanas.

A.Reihlings vairāk nekā 20 gadus vada Luksemburgas Lielhercogistes Armijas orķestri, ir Luksemburgas Konservatorijas orķestra galvenais diriģents, šīs augstskolas diriģēšanas klases profesors, kā arī Eiropas Savienības jauniešu pūtēju orķestra vadītājs. Tāpat A.Reihlings ir pieprasīts daudzu starptautisko pūtēju orķestru mūzikas festivālu žūrijas loceklis.

Koncertā kā viesmākslinieks piedalīsies arī trompetists Ernijs Hamss – viņa radošajā biogrāfijā ir klasiskās mūzikas studijas Luksemburgas un Francijas Konservatorijās, džeza studijas Nīderlandē, vēlāk Ņujorkā, Manhetenas Mūzikas augstskolā. Viņš ir Luksemburgas džeza orķestra dibinātājs un direktors. Kopš 1997.gada ierakstījis savas trompetes skanējumu vairāk kā 35 kompaktdiskos, kā viesmākslinieks uzstājies aptuveni 25 pasaules valstīs. Ernija Hamsa izpildījumā pirmo reizi Latvijā tiks atskaņots Norvēģijas komponista un Starptautiskās Militārās mūzikas biedrības prezidenta Trevora Forda Koncerts trompetei ar orķestri. Klasiskā stilā 3 daļās rakstītais koncerts izpelnījies visaugstākās mūzikas kritiķu atsauksmes.
Viesdiriģenta Andrē Reihlinga sagatavotā koncertprogramma izskanēs tikai Valmierā un Rīgā, aicinot kopā gan klasiskās, gan džeza mūzikas cienītājus. Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Valmieras Kultūras centra kasē.