Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Taksometros atrod lidostas avārijas signāla traucējošas iekārtas

VAS «Elektronisko sakaru direkcija» (ESD) Radiotraucējumu kontroles dienesta (RTKD) speciālisti trešdien, reaģējot uz jaunu pieteikumu par traucējumiem avārijas un briesmu signālu pārraides frekvencē, Rīgas lidostas teritorijā atklāja vēl divas portatīvas DVD iekārtas, kuru darbība izsauc šos traucējumus.

Kā portālam «Apollo» pavēstīja ESD, abos gadījumos traucējumu avoti bija taksometros uzstādīti konkrēta modeļa «TUNEX PDVD – 711TV» daudzfunkcionāli DVD atskaņotāji ar TV uztvērēju, kas, visticamāk, liecina par nepilnībām šī modeļa konstrukcijā.

ESD jau iepriekš vēstīja, ka Radiotraucējumu kontroles dienesta speciālisti 5.janvārī atklājuši kādā taksometrā uzstādītu portatīvu DVD iekārtu, kuras ekspluatācija traucēja darbu avārijas un briesmu signālu pārraides frekvencē.

Visos gadījumos īpašniekiem norādīts turpmāk šīs iekārtas neizmantot. ESD cer, ka minētajiem gadījumiem bija izņēmuma raksturs un turpmāk šādas situācijas saistībā ar konkrētā modeļa iekārtas izmantošanu neatkārtosies.

ESD atgādina, ka noteiktos apstākļos radiotraucējumus var izraisīt dažāda veida elektronisku un elektroiekārtu darbība vai to bojājumi, tajā skaitā arī uztverošās iekārtas. Šādos gadījumos iekārtu lietotājiem jāizrāda izpratne un pēc ESD pieprasījuma jāpārtrauc to lietošana.