Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cilvēki pasaulē visvairāk raizējas par bezdarbu

Globālās ekonomiskās krīzes laikā cilvēki pasaulē visvairāk uztraucas par bezdarbu, liecina izpētes kompānijas «Ipsos Global Public Affairs» veiktās aptaujas rezultāti.

Iedzīvotāju bažas par bezdarbu apsteidz raizes par nabadzību, sociālo nevienlīdzību, noziedzību un vardarbību.

Aptuveni 42% respondentu norādīja, ka viņu lielākās raizes ir saistītas ar iespējamo darba zaudēšanu, un tas ir par 13 procentpunktiem vairāk nekā pērn, kad bezdarbs iedzīvotāju raižu sarakstā ierindojās 4.vietā.

Visvairāk cilvēku par bezdarbu raizējas Ziemeļamerikā, Eiropā, Āzijā un Klusā okeāna reģionā, kā arī ASV, Lielbritānijā, Vācijā, Francijā, Kanādā, Itālijā, Japānā un Krievijā.

«Aptaujas dati liecina, ka gaidāmas diskusijas par iztikas jautājumiem, jo sevišķi saistībā ar jaunu darba vietu radīšanu un paredzēto programmu īstenošanu, kā arī varētu būt vērojama lielāka valdības iejaukšanās ekonomikā,» sacīja kompānijas pārstāvis Klifords Jangs.

Tajā pašā laikā aptuveni 35% aptaujāto uztraucas par nabadzību un sociālo nevienlīdzību vai noziedzību un vardarbību, šīs problēmas ierindojot 2.vietā.

Savukārt 31% respondentu raizējas par korupciju un finanšu vai politikas skandāliem.

Par noziedzību un vardarbību visvairāk uztraucas Latīņamerikā, bet par korupciju un finanšu vai politikas skandāliem - Brazīlijā, Krievijā, Indijā un Ķīnā.

Aptauja tika veikta 22 valstīs.