Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Liedz slēgt līgumus par sabiedriskā transporta pakalpojumiem

Administratīvā apgabaltiesa šodien apturēja SIA «Autotransporta direkcija» lēmumu, ar kuru konkursā par tiesībām sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus ar autobusiem Latvijas vidienes maršrutu tīklā «Centrs 1» par uzvarētājām atzītas AS «Nordeka», AS «Rīgas Taksometru parks», SIA «Blagovest TUR» un SIA «Norma-A».

Apgabaltiesa apturēja apstrīdēto «Autotransporta direkcijas» lēmumu līdz dienai, kad spēkā stāsies galīgais nolēmums šajā lietā, aģentūru LETA informēja apgabaltiesas priekšsēdētājas palīdze Līga Trubiņa.

Arī Administratīvā rajona tiesa 2008.gada 26.novembrī pēc vairāku autopārvadātāju sūdzības līdz galīgajam tiesas spriedumam strīdā pēc būtības apturēja apstrīdētā lēmuma darbību, tādejādi neļaujot «Autotransporta direkcijai» slēgt šo līgumu.

Kā informēja Trubiņa, apgabaltiesa šodien Administratīvās rajona tiesas lēmumu atcēlusi un izlēmusi jautājumu pēc būtības, taču arī apgabaltiesa apturējusi apstrīdēto «Autotransporta direkcijas» konkursa lēmumu par rezultātiem pārvadājumu pakalpojumiem Latvijas vidienē.

Apgabaltiesa nav piekritusi rajona tiesas iepriekš izklāstītajiem argumentiem, taču, pamatojoties uz citiem motīviem, pieņēmusi tādu pašu lēmumu, paskaidroja Trubiņa.

Administratīvās apgabaltiesas šodien pieņemtais lēmums nav pārsūdzams.

LETA jau ziņoja, ka Autotransporta direkcija nolēma slēgt līgumu ar AS «Nordeka», AS «Rīgas Taksometru parks», SIA «Blagovest TUR» un SIA «Norma-A» par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem no šā gada 1.janvāra.

Šo direkcijas lēmumu tiesā apstrīdēja SIA «Tukuma auto», SIA «Aizkraukles ATU», SIA «Ogres autobuss», SIA «Aips», SIA «ATF Jūrmala SV».

Kompānijas arī lūdza tiesai piemērot pagaidu noregulējumu un līdz spriedumam šajā lietā apturēt direkcijas lēmuma darbību, liedzot tai slēgt līgumu.

Administratīvā rajona tiesa apmierināja lūgumu un piemēroja pagaidu noregulējumu šajā lietā. Līdz ar to pagaidām direkcijas lēmuma darbība ir apturēta.

Kā ziņots, pēc pārvadātāju domām, diskriminējošā konkursā maršrutu tīkla daļās «Centrs 1» un «Austrumi» nepelnīti zaudētājos palika lauku pārvadātāji - SIA «Tukuma auto» , SIA «Aizkraukles ATU», SIA «Ogres autobuss», SIA «Aips», SIA «ATF Jūrmala SV», SIA «Rēzeknes autobusu parks», SIA «Madonas CB», SIA «Gulbenes autobuss», SIA «TU Vidlatauto», SIA «Ludzas autotransports», SIA «Pasažieris» , SIA «Balvu autotransports».

SIA «Tukuma auto» valdes priekšsēdētājs Ilgvars Kalniņš iepriekš uzsvēra, ka konkurss tika sagatavots «par labu dažām Rīgas firmām», bet pārējie pārvadātāji jau sākotnēji bija nolemti neveiksmei.

Kalniņš norādīja, ka AS «Nordeka», kas kopā ar AS «Rīgas taksometru parks», SIA «Norma-A» un SIA «Blagovest Tur» uzvarēja tīkla daļā «Centrs-1», uz konkursu bija pieteikusi 26 autobusus, kurus tikai plāno iegādāties. Lai gan autobusi nebija AS «Nordeka» īpašumā, tie saņēma augstāko atzīmi par tehnisko stāvokli.

Savukārt SIA «Blagovest Tur» pieteica 21 autobusu, no kuriem tikai pieci bija reģistrēti Latvijā, bet pārējie bija ar Beļģijas numura zīmēm. Neapskatot šos autobusus, arī tie saņēma augstas tehniskās kvalifikācijas atzīmi.

«Mēs cīnījāmies ar konkurentiem, kuriem nekā nav, bet uz papīra viss tika sazīmēts,» iepriekš sacīja SIA «Aips» vadītājs Uldis Kolužs.

Kā ziņots, pērn 15.oktobrī noslēdzās konkurss par tiesībām ar šā gada 1.janvāri sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus ar autobusiem reģionālajos starppilsētu nozīmes maršrutos, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijā.

Maršrutu tīkla daļā «Centrs-1» konkursā par tiesībām sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus uzvarēja kopīgo piedāvājumu iesniegušie pretendenti - AS «Nordeka», AS «Rīgas Taksometru parks», SIA «Blagovest TUR» un SIA «Norma-A». Konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumiem daļā «Austrumi» uzvarēja AS «Nordeka» un SIA «Norma-A», savukārt daļā «Centrs-2» - AS «Nordeka».

Daļā «Dienvidrietumi» konkursā uzvarēja AS «Nordeka», AS «Liepājas autobusu parks» un SIA «Saldus autobusu parks», bet daļā «Ziemeļrietumi» - PSIA «Ventspils reiss» un AS «Talsu autotransports».

Maršrutu tīkla daļā «Ziemeļaustrumi» konkursā uzvarēja kopīgo piedāvājumu iesniegušie pretendenti - AS «CATA» un SIA «VTU Valmiera», daļā «Dienvidi"- SIA «Dobeles autobusu parks» un SIA «Jelgavas autobusu parks», bet daļā «Dienvidaustrumi» - AS «Nordeka», SIA «Daugavpils autobusu parks» un SIA «Jēkabpils autobusu parks».