Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Radio darbiniekiem varētu ievērojami samazināt algas

Latvijas Radio darbiniekiem varētu tikt samazinātas piemaksas un honorāri, aģentūrai LETA pēc radio darbinieku sanāksmes norādīja Latvijas Radio ģenerāldirektors Aigars Semēvics.

Pēc Saeimas balsojuma Latvijas Radio radusies situācija, ka tam valsts dotācija tiek samazināta par 25% un par 10% iemaksas rezerves fondā.

"Latvijas Radio taupīšanas plāni ir diezgan bezjēdzīgi, jo pašreizējā finansiālā situācija ir tāda, ka pirmajos trīs mēnešos finansējums katru mēnesi samazinās par 35%, līdz ar to varu godīgi pateikt, ka mums līdzekļu pietiek tikai štata darbinieku algu samaksai un sociālā nodokļa nomaksai. Pārējais ir tas, ko mēs paši varam nopelnīt ar reklāmu, bet tie ir ļoti nelieli līdzekļi," sacīja Semēvics.

Latvijas Radio ģenerāldirektors skaidroja, ka štata darbinieku algas, kas ir noteiktas līgumos, netiek samazinātas, taču citādi ir ar piemaksām, kuras droši vien būs jāsamazina. Tās tiek maksātas no Latvijas Radio pašu nopelnītajiem līdzekļiem. Viņš uzskata, ka tas noteikti atstās iespaidu uz programmu kvalitāti. Viņaprāt, galvenais ir saglabāt struktūru, kanālus un programmas, jo tas kopā veido nacionālo pasūtījumu, uzsvēra Semēvics.

"Visas institūcijas, kas ir saistītas ar valsts finansējumu, ir līdzīgā situācijā. Latvijas Radio strādā cilvēki, kuri ir lieli patrioti, kuri Latvijas Radio nostrādājuši daudzus gadus, pārdzīvojot dažādas situācijas un krīzes. Arī pēc šodienas darbinieku sapulces sapratu, ka cilvēki ir gatavi darboties tālāk, taču tas nenozīmē, ka mēs varam strādā bez finansējuma," norādīja ģenerāldirektors.

Šodien Latvijas Radio notika darbinieku sapulce, kurā no darbinieku vidus tika izvēlēti divi sabiedriskā radio valdes locekļi. Par jaunajiem valdes locekļiem tika ievēlēti Aidis Tomsons un Lauris Zvejnieks.

Latvijas Radio valdē darbojas Inese Matjušonoka, Armins Ronis, Gunda Vaivode, Ilona Madesova, Guntars Plūcis, Sandra Ķirse un Semēvics.

Latvijas Radio iepriekš vēstīja, ka nevarēs pastāvēt ar noteikto budžeta samazinājumu. Latvijas Radio vadība, izvērtējot visas budžeta pozīcijas un izsverot visus iespējamos to samazinājumus, konstatējusi, ka sabiedriskā radio pastāvēšana ar 24,79% budžeta samazinājumu nav iespējama.

Jau ziņots, ka Saeimas pieņemtie grozījumi 2009.gada valsts budžetā paredzēja samazināt budžetu elektronisko mediju nozarei par 3,7 miljoniem latu.