Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šovu radītie un aizmirstie elki

Realitātes šovi nāk un iet, un daudzi kādreizējie ekrāna un žurnālu varoņi nu jau piemirsti. Šovu un to dalībnieku patiešām netrūkst: ntās «Fabrikas», «Robinsoni», «Sapņu sala», «Bārs», «Ferma», «Barbadosa» un pat «Superkomanda» — kas tos visus vairs var atcerēties?!

«Vakara Ziņas» mēģināja uzmeklēt dažus spilgtākos aizgājušo laiku šovu dalībniekus, lai uzzinātu, ar ko viņi nodarbojas pašlaik.

Senie elki pierimuši

Pirms kādiem astoņiem gadiem nakts stundās skatītājus savā varā pārņēma pirmais nopietnais pašmāju realitātes šovs «Sapņu sala». Pateicoties tā dalībniekam Girikam, īstajā vārdā Ģirtam Mūrniekam, mūsu aktīvajā leksikā parādījās tādi vārdi kā «gejs», «zilais», «pediņš» un «purva zvaigzne». Viņš pats īpaši nepārdzīvoja popularitātes radītos blakusefektus un vienkārši izbaudīja dzīvi. Interese par Giriku bija ilga un noturīga: par Ģirtu rakstīja gan saistībā ar viņa eksotiskajiem mājas mīluļiem, gan ceļojumiem, taču lielākā interese bija par to, kurš (nevis ar ko viņš) ar viņu guļ... Šobrīd Mūrnieks joprojām strādā par frizieri un vēl aizvien aizraujas ar Austrumu kultūru, taču nu uzmanības lokā jau ir nonākuši daudzi citi un daudz jaunāki saldie puiši.

Tikpat lielu interesi par savu personību pēc šova noturēja arī Priekšniece, toreiz Dace Ādamsone. Nu jau vairākus gadus bijusī šova dalībniece pazīstama kā Dace Miezīte no kāzu aģentūras. Rezumējot — laimīgi precējusies uzņēmēja.

Cukurainie šovmeņi

Pašas pirmās «fabrikas» laikā Cukuriņš jeb īstajā vārdā Didzis Āboltiņš bija populārs ar saviem trakajiem «kašmaršoviem», bet šobrīd viņš strādā būvmateriālu veikalā. Blondais publikas un burziņu mīlulis, arī viens no pirmā šova finālistiem, Cukuriņš nu jau pāris gadu dzīvo mierīgu dzīvi bez «kašmaršova» izgājieniem. Kopš kāzām ar Nacionālo bruņoto spēku kareivi Artu Gulbi 2006. gadā puiša aktīvā rosība pierimusi, un visa enerģija tiek veltīta sievai un dēlam Kristeram.

Mierīgu ģimenes dzīvi ir uzsācis arī pirmās «fabrikas» uzvarētājs Gatis Putāns jeb Gocha, kurš joprojām ir saistīts ar galdniecību un celtniecību. «Dēliņš un sieviņa man jau ir, vēl tik, kā jau latvietim pienākas, atliek iestādīt māju, uzcelt čūsku un nosist koku,» par sevi teic Gatis.

Savukārt pirmo «Baltijas Robinsonu» uzvarētājai Zanei Mukānei ilgu laiku dzeltenā prese mēģināja «piešūt» romānu ar dziedātāju Mārtiņu Freimani. Pati Zane to šobrīd atceras ar smaidu un atzīst, ka «robinsoni» bijis patiesi lielisks piedzīvojums viņas dzīvē. Cilvēki Zani joprojām atpazīst kā «robinsonu» uzvarētāju, un tas esot patīkami. Patlaban šarmantā blondīne ir «SIA Kates mēbeles» mārketinga vadītāja.

Nolemti aizmirstībai

«Talantu fabrikas 2» dalībnieku Mikusu (īstajā vārdā Mikus Lode) slavēja gan šova muzikālais producents Arnis Mednis, gan režisors Māris Ozoliņš. Jāatgādina, ka tolaik divi puiši (Mikuss un Detlefs) šovā piedzērās, sāka dauzīt pudeles, un viņus gribēja no šova izsviest. Abus nolika uz izbalsošanas svītras, un publika lēma par labu Detlefam. Taču šova rīkotāji izstrādāja gluži vai neticamas shēmas, kuru rezultātā Detlefs (Uldis Dirnēns) pats izgāja pa šova durvīm, bet Mikus Lode nakts melnumā tajā atgriezās. Organizatori lēmumu pamatoja šādi: «Visiem taču redzams, cik Mikuss ir talantīgs.» Kur šobrīd ir Detlefs, zina visi, kam vien ir kāda nojausma par latvju mūziku, bet... Jā, ko dara saslavētais talants Mikus? Viņš ap 2006. gadu ierakstīja vienu studijas dziesmu, par kuru tā arī nevienam nebija ne mazākās intereses. Rezultātā Lodes grupa pajuka, un spožais talants sāka strādāt nekustamo īpašumu aģentūrā un piepelnīties celtniecībā.

Tikpat lielā nebūtībā no skatuves pazuda skandalozais Mežciema reperis Edijs jeb Edijs Melnis. Tiesa, puisis šobrīd ticis jauniešu organizācijas «Avantis» paspārnē, un, kas zina, varbūt tā viņu kā tādu Andri Kiviču vai Māru Upmani beidzot izvilks slavas prožektoru gaismā.

Jāatgādina par vēl vienu personāžu: ar asarām acīs pametot šova telpas, «fabrikante» Ronja (viņa tolaik tika izspēlēta arī kā humorista Snake partnere) solījās nekad dzīvē nepamest mūziku un turpināt dziedāt. Kur šobrīd atrodama Liepājas pusē dzīvojošā Ronja (Daina Jakušonoka)? Interneta portālā «draugiem.lv». Mūzikā no šīs censones nav ne miņas.

Skatuve asarām netic

Par «Talantu fabrikas 4» uzvarētāju kļuva Kaspars Markševics, kurš ar segvārdu Cash aizkustināja klausītājus un producentus, dziedot dziesmu «Māmiņ, vai dzirdi». Toreiz dziedāšanas ziņā daudz spēcīgāki bija pārējie finālisti —

Ella, Davis (Dāvis Kolbergs) un Lenii (Liene Šomase), par kuru sasniegumiem rakstīts ļoti daudz. Savukārt Cash lielākais trumpis bija sūrais stāsts par dzīvi bērnunamā.

Taču žēlošana beidzās līdz ar šovu, un Kaspars, kā redzams, neko diži izrāvies apritē nav. Viņš portālā «draugiem.lv» raksta: «Šobrīd es esmu darba procesā, lai jau drīzumā laistu klajā savu 1. soloalbumu! Cenšos sevi neapmānīt, lai varētu sasniegt visu, ko vēlos, un, protams, mūzika manā dzīvē ienes daudz krāsainu mirkļu un neaizmirstamu brīžu.» Diemžēl tālāk par uzstāšanos Rencēnos puisis joprojām nav ticis.

Līdzīgi pie uzvaras lauriem tika jau nākamā šova «Fabrikas aģentūra» uzvarētāja Pele. Šova laikā meitene nemitīgi izplūda asarās, taču pēc šova Peles jeb īstajā vārdā Lienes Zostiņas centieni izkarot vietu zem Latvijas mūzikas saulītes nav bijuši vērā ņemami. Tomēr, pateicoties glītajam ģīmītim, meitene nokļuva telekompānijā LNT, kur vēl arvien vada raidījumu «Zelta drudzis». Tāpat, pateicoties LNT, Lienei izdevās izdziedāties, jo viņa kopā ar dziedātāju no Liepājas Ediju Šnipki startēja šovā «Zvaigžņu lietus». Un arī šeit, līdzīgi kā «fabrikas» laikos, blondīne visai bieži mēdza izplūst asarās... Un arī šoreiz ar to izrādījās par maz, lai izcīnītu uzvaru.

Ar skatu uz ārzemēm

Soho (Inga Puhova) kļuva slavena kā viena no muzikālā šova «Fabrika» spilgtākajām dalībniecēm. Meitene ar fantastisko balsi, kas pirmajā «Talantu fabrikā» palika uzreiz aiz Chilli un Dona, tā arī nesāka savu slavas gājienu pašmāju mūzikas lauciņā. Īsi pēc «fabrikas» beigām Soho pārcēlās uz dzīvi Amerikā, lai tur studētu un piepildītu savu sapni par profesionālas dziedātājas karjeru.

Uzzinājusi par iespējām studēt Mūziķu institūtā Losandželosā, Soho izdarīja visu, lai turp nokļūtu un pietuvotos savam dzīves mērķim — nodrošināt sevi tikai ar mūziku. Institūtā Soho sastapa arī savu draugu Loniju. «Kad braucu prom no Latvijas, kāda draudzene teica: Inga, man ir tāda sajūta, ka tu nekad neatbrauksi atpakaļ. Un viņai bija taisnība. Es palikšu Amerikā. Esmu pieņēmusi šādu lēmumu, jo Amerikā man muzikāli ir daudz plašākas iespējas, turklāt mani plāni par skatuvi ir daudz plašāki par Latviju,» teica Inga pēdējā intervijā, kuru sniedza latviešu presei.

Pērn par sevi lika manīt arī bijusī «Talantu aģentūras» dalībniece Čiepa (Diāna Černe), kas ar skatuves vārdu Diana Moon veiksmīgi startēja «UK Idol» reģionālajā finālā. Meitene atklāj, ka viņas mērķis ir iekarot karstasinīgo itāļu sirdis.

Savukārt Liene Alise Buldure, pazīstama kā «fabrikante», bet vēl vairāk — kā strīkere Zemene (viņa visai trūcīgā tērpā, tas ir, vienās biksītēs, 2004. gada septembrī izskrēja futbola laukumā, kad tur risinājās Latvijas un Portugāles izlases spēle), kā devās uz Londonu piestrādāt par modeli, tā arī vairs nav manīta. «Latvijā «Talantu fabrikā» gūto pieredzi nekur nevarētu izmantot, bet te, Londonā, man tā ļoti noder. Katrā koncertā man bija cits tērps, grims, es mainījos ik nedēļu. Piedalījos arī aktiermeistarības nodarbībās. Tas viss man noder, veidojot savu portfolio: kad nesu aģentūrām savas bildes, viņi uzreiz redz, cik dažāda varu būt, ka varu noderēt ne tikai apakšveļas reklāmai — ā, viņa var izskriet laukumā, tātad viņa ir «crazy», bet viņa var būt arī maiga un mīļa,» pašpārliecināti par sevi pirms četriem gadiem sarunā ar «VZ» stāstīja Zemene. Cerams, ka arī šobrīd viņai ir iemesls būt ar sevi apmierinātai, taču sazināties ar Lieni diemžēl neizdevās.

Prezervatīvi, alkohols un mākslinieki

Šova «Talantu fabrika 2» uzvarētājs, vēlāk arī «Radio SWH» dīdžejs Jānis Blūms, vairāk pazīstams kā Snake, šovasar apprecējās ar Ivetu Kronbergu. Šovā un arī pēc tā puisis skatītāju uzmanību piesaistīja ar savu ķermeniski līgano stāvokli un mūždien jautro garastāvokli, ko radīja nepārtraukta un pamatīga iedzeršana. Taču nu ar to ir cauri, jo pēc kāzām viņš ne vien pārgājis sievas uzvārdā, bet arī pilnībā atteicies no alkohola. Kā vienā no intervijām atzina «eksfabrikants», tagad viņš jūtoties patiešām laimīgs. Iespējams, atgūtā pašapziņa ļaus Snake atgriezties arī šovindustrijas apritē, tikai nešķiet, ka viņam ir kaut mazākā vēlme pēc tā.

Pēc iznākšanas no «fabrikas» Chupes jeb īstajā vārdā Ainārs Gruznovs kādu brīdi padzīvoja Britu salās, bet nu ir kļuvis ievērojami pieaugušāks un nopietnāks: jau sen dzīvo kopā ar draudzeni Inesi, ar kuru pirms diviem gadiem nodibinājis SIA «Destiny Point». Tās darbības profils — tirdzniecība ar patentētiem prezervatīviem, kam paši izstrādājuši dizainu. Savukārt otrās «fabrikas» dalībnieks Mario jeb Ojārs Grinbergs ir visai aktīvi darbojies: viņš pamanījies gan rakstīt dziesmas un to tekstus (piemēram, Dona dziesmai «Vējš»), gan arī aizrauties ar fotografēšanu. Pēdējais zināmākais darbiņš — Liepājas «zvaigžņonim» Edijam Šnipkem izveidotais visai nesliktais portfolio.

Tālu no skatuves nav arī rudo matu cirtu īpašniece ar skaisto balsi Novilli (Anna Keire): viņa dzied korī un ir bieži manāma dažādos mākslinieciskos pasākumos. Pagājušajā gadā Anna bija arī gleznotāja Miervalža Poļa masku ballē, kur bijusī «fabrikante», iejūtoties pils pāža lomā, iekustināja smalkās ballītes apmeklētājus.

Mēģinājumi atgriezties apritē

Daudzi bijušie «fabrikanti» šobrīd joprojām ir slavas saulītē, un bez viņiem nav iedomājama pašmāju muziķu spice; atliek vien nosaukt tādus vārdus kā Chilli (Ilva Šeškauska), Dons (Artūrs Šingirejs), Marka (Mārtiņš Gailītis no «Double Faced Eels»), Lily (Linda Kalniņa), Detlefs (Uldis Dirnēns), Aisha (Aija Andrejeva), Candy (Liene Bronuša), Vanilla (Marta Kukarane), Roberto (Roberto Meloni), Ella (Elīna Fūrmane), Lenii (Liene Šomase) un citi. Tāpat joprojām kāds no «eksfabrikantiem» cenšas atgūt zaudēto un atgriezties apritē. Kādam arī izdodas.

Koši sarkano matu īpašniece Indrra (Indra Klimoviča) pēc neilga klusuma brīža ar lielu sparu atkal metusies mūziķu pasaulē. Rokenrola meitene uz skatuves ir palikusi krietni sievišķīgāka, un arī muzikālā ziņā Indrras sniegums ir krietni savādāks. Par sarkanmatainās daiļavas pērnā gada lielākajiem panākumiem var uzskatīt uzstāšanos kopā ar Mārtiņu Braunu grupas «Sīpoli» vienīgajā atkalapvienošanās pasākumā. «Jā, es tiešām esmu mainījusies. Man liekas, esmu sevī atklājusi sievieti, man gribas būt maigākai, sievišķīgākai un valdzinošākai,» «VZ» atzina Indrra.

«Muzikālajā teātrī» skatītāju simpātijas izpelnījās dziedošais ģitārists Floyds jeb īstajā vārdā Gints Cālītis («Lingas» mūziķa Armanda Cālīša dēls). Tobrīd puisis darbojās vairākās jaunajās grupās, un pēc «fabrikas» viņš bija viens no tiem, kam prognozēja lielus panākumus. Taču, lai gan pat Raimonds Pauls toreiz izteica komplimentus, gaidītais kāpiens pa karjeras kāpnēm nenotika. Šobrīd puisis spēlē ģitāru «Lingas» sastāvā, kā arī ir viens no mūziķiem projektā «FK Popularity». Gints raksta: ««FK Popularity» sastāvs ir izveidojies, lai radītu mūziku, viss vēl priekšā, ceļš garš! Cenšamies apvienot stilus un radīt ko svaigu, interesantu!»

Līdz ar globālo krīzi un naudas apgriešanu visam un visur, Latvija šogad atteikusies no dalības «Eirovīzijā». Kaķim zem astes līdz ar to ir tās dziesmas, t. i., to autori, izpildītāji utt., kuri izturējuši konkursu, lai padalītos nacionālajā atlasē. Trio — Ella, Aisha un Olga Rajecka — ziņa par nenotiekošo konkursu droši vien nav milzīgs trieciens, bet Katrīnai Tenei jeb «eksfabrikantei» Fidji gan, jo nu zudusi fantastiska iespēja atgādināt par sevi latvju publikai (viņas un Tarmo Keranena dziesma «Don"t Want To Say Goodbye» bija tikusi pusfinālā). Nu nekas — citējot Floydu: «Viss vēl priekšā, ceļš garš!»