Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SCP: valsts iestādēs aizkavējas algu izmaksa

Partija «Sabiedrība citai politikai» (SCP) pieprasa Ministru prezidentam Ivaram Godmanim sniegt skaidrojumu sabiedrībai, kāpēc šā gada janvārī Latvijā daudzās valsts institūcijās aizkavējusies algu izmaksa darbiniekiem.

«Janvāra pirmajā nedēļā Latvijas iedzīvotāji sagaidījuši jaunu triecienu – daudzās valsts iestādēs darbiniekiem netiek izmaksātas algas, bet valdība aizbildinās, ka šo iestāžu grāmatveži neizprotot valdības pieņemtos lēmumus. Valdība ir rīkojusies pavirši un nekompetenti, ja reiz tās pieņemto lēmumu rezultātā valsts iestāžu darbinieki šajā ekonomiski grūtajā situācijā nesaņem algas. Ministru prezidentam pirmajam vajadzētu interesēties, kāpēc tas noticis un sniegt paskaidrojumu sabiedrībai par aizkavētajām algu izmaksām. Tā ir valdības vadītāja vistiešākā atbildība – nodrošināt, ka vismaz valsts pārvaldē netiek aizkavēta algu, pensiju un pabalstu izmaksa,» uzsver partijas SCP līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs.

Štokenbergs pauž bažas, ka Valsts kasē, iespējams, vispār vairs nav līdzekļu, jo, kā zināms, pagājušā gada nogalē no Valsts kases Parex bankas glābšanai tika pārskaitīti 600 miljoni latu.

«Valsts novesta tiktāl, ka valsts sektorā strādājošajiem ne tikai samazinātas algas, bet daudzviet darbinieki tiek aicināti doties bezalgas atvaļinājumā, jo nepietiek līdzekļu algu izmaksām. Nu algu izmaksas pārtrauktas vispār. Kas būs nākamie, vai pensionāri un invalīdi? Kāda šobrīd ir valdības loma šajā valstī un vai valdība vispār ir spējīga izdarīt vismaz tik daudz, lai cilvēki saņemtu algas par padarīto darbu,» jautājumu Ministru prezidentam uzdod partija SCP.