Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šlesers un viņa padotie sapinās melos

Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers un komanda ceturtdien sapinās melos par viņa šofera dēla Kaspara Upenieka iecelšanu ļoti labi apmaksātajā «Pasažieru vilciena» (PV) valdē. Izrādās, ka nav patiesas ziņas par Upenieka īpašu izglītību vai pieredzi mārketingā, ziņo laikraksts «Diena».

Šlesers trešdien Latvijas Televīzijā apgalvoja, ka Upenieks amatā iecelts nevis nepotisma (tā saucamā radu būšana biznesa vai valsts lietās) dēļ, bet tāpēc, ka ir profesionālis savā jomā, un valstij piederošā dzelzceļa pasažieru pārvadāšanas uzņēmumā atbildēs par mārketingu, kā tam līdz šim trūcis. Viņš esot ieguvis izglītību, kas saistīta ar mārketingu, un Upenieka galvenais uzdevums būs noskaidrot, ko domā klienti un kā uzlabot servisu.

«Diena» noskaidrojusi, ka Upenieks ieguvis bakalaura grādu Latvijas Lauksaimniecības universitātē organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģijā.

Programmas vadītāja Anda Grīnfelde sacīja, ka programmas uzsvars ir uz vadības zinībām, piemēram, ekonomikas teoriju, ekonomikas socioloģiju, sabiedriskajām attiecībām. Mārketingu māca divos priekšmetos C jeb izvēles daļā.

Savukārt ilgāko daļu darba mūža Upenieks pavadījis valsts darbā par policistu kārtībnieku un Valsts probācijas dienesta vecāko referentu. «Diena» iestādē noskaidrojusi, ka viņa galvenais uzdevums bijis piespiedu darbos nodarbināto grēkāžu kontrole.

Vieta, kur Upenieks mārketingam nonācis vistuvāk, ir sabiedriskās domas un citu pētījumu centrs «TNS Latvija», kur viņš pēdējo gadu bijis projektu koordinators. Viņš atbildējis par pētījumu tehniskās puses uzraudzību, piemēram, intervētāju vadīšanu, jautājumu izskaidrošanu.

Vēl vairāk sapinies Šlesera preses sekretārs, bijušais žurnālists Ģirts Dripe, kuru novembrī iecēla par PV padomes priekšsēdētāju. Laikraksta sazvanīts atvaļinājumā, Dripe apgalvoja, ka Upenieka kandidatūra «atbilda visām specifikācijām, kas vajadzīga šim darbam, jo viens no viņa pamatdarbiem valdē būs drošības jautājumi, piemēram, kā cīnīties pret vilcienu demolēšanu».

Konfrontējot viņa teikto ar Šlesera apgalvojumu, ka atbildības joma būs mārketings, Dripe atbildēja: «Tas arī. Nepiesienieties sīkumiem, kas ir pamatdarbs un kas nav.»

Upenieku sazvanīt darbavietā ceturtdien dienas garumā laikrakstam nav izdevies. Viņa tēvs šoferis Elmārs Upenieks, kurš nesen bija iecelts cita Satiksmes ministrijas uzņēmuma Latvijas autoceļu uzturētājs padomē ar 900 latu algu, bet no tās aizgāja pēc mediju kritikas par Šlesera tendenci ministrijas uzņēmumos iecelt savējos pat bez izglītības un pieredzes, uz jautājumu, vai viņš lūdzis dēlam atrast darbu, paziņoja, ka šī ir «ģimenes lieta, kurā jums nav jārakājas».

Upenieka alga mēnesī būs 4000 lati pirms nodokļiem.