Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PS izvirza prasības pirms 13.janvāra protesta akcijas

Partijas «Pilsoniskā savienība» (PS) Novadu Dome ceturtdienas vakarā apstiprināja partijas aicinājumu  saistībā ar 13.janvāra protesta akciju. Ar šajā aicinājumā izteiktajām prasībām PS nolēmusi piedalīties akcijā Doma laukumā, atbalstot tās dalībniekus, informē PS.

Aicinājumā PS norāda: «Pašlaik ir vēsturisks brīdis Latvijas valsts attīstībā. Tiek pārbaudīta mūsu nācijas dzīvotspēja. Mums ir iespēja iziet no šīs ekonomiskās un politiskās krīzes stiprākiem un nobriedušākiem, un ir arī risks kļūt vājiem un vadāmiem.»

Aicinājums publiski adresēts Valsts prezidentam un tiem politiskajiem un sabiedriskajiem līderiem, kuriem pirmajā vietā ir Latvijas valsts, nevis sava partija vai «savējo bizness».
PS aicina politiskos spēkus domāt par vienotiem mērķiem. Šis ir brīdis, kad Latvijas politikai jāmainās, Latvijas sabiedrībai - jāmainās! Tas notiks tikai tad, ja politikā ienāks jauna paaudze, kas ir gatava pārmaiņām un kas ir gatava šīs pārmaiņas īstenot politikā un sabiedrībā.

Novadu Domes sēdē 8. janvārī «Pilsoniskā savienība» pieņēma galīgo lēmumu atbalstīt un piedalīties 13.janvāra protesta akcijā, pirms tam rosinot biedru diskusiju elektroniskās sarakstes ceļā. Novadu Dome šajā sakarā pieņēma minēto Aicinājumu un deva galīgo piekrišanu partijas līdzdalībai pasākumā.

Nacionālās dzīvotspējas vārdā «Pilsoniskā savienība» izvirza vairākas prasības. Galvenās no tām ir:

1. Izveidot profesionālu valdību, kas bauda plašu sabiedrības atbalstu.
2. Samazināt ministriju un aģentūru skaitu, ierobežot padomju un valžu locekļu skaitu kapitālsabiedrībās, ar likumu regulējot viņu atalgojumu.
3. Grozīt Satversmi, radot reālu iespēju Saeimas pirmstermiņa vēlēšanām.
4. Pieņemt visaptverošu parādu restrukturizācijas plānu un izdarīt attiecīgas izmaiņas Maksātnespējas likumā.
5. Izveidot neatkarīgu finanšu un ekonomikas stabilizācijas procesa uzraudzības padomi.
6. Reāli iesaistīt parlamentāro opozīciju svarīgāko lēmumu apspriešanā un pieņemšanā.
7. Nepieļaut esošās infrastruktūras un sabiedrisko pakalpojumu pieejamības samazināšanos laukos. Atbalstīt mazos un vidējos uzņēmējus, sekmēt kooperāciju.
8. Izvirzīt un apstiprināt Saeimā KNAB vadītāja kandidātu, kurš bauda 2/3 Saeimas deputātu atbalstu.
9. Veikt izmaiņas nodokļu likumos un enerģētikas politikas lēmumos, mazinot atkarību no Krievijas. Vienādot PVN vietējiem energoresursiem un gāzei. Atteikties no jebkādu jaunu elektroenerģijas jaudu radīšanu, kas saistītas ar gāzes dedzināšanu.