Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Internetā aicina vardarbīgi gāzt valsts varu; DP sākusi pārbaudi

Internetā piektdien parādījies paziņojums, kurā tiek nepārprotami aicināts gāzt pastāvošo valsts varu gaidāmās protesta akcijas laikā 13.janvārī. Akcijas iniciators Aigars Štokenbergs jau izplatījis aicinājumu nepakļauties līdzīgām provokācijām.

13. janvāra protesta akcijas organizētāji aicina sabiedrību neiesaistīties dažādās provokācijās, kas iespējamas pasākuma laikā Doma laukumā un ziņot par iespējamajiem provokatoriem tiesībaizsardzības iestādēm, portālam «Apollo» pavēstīja  partijas «Sabiedrība citai politikai» (SCP).

«Jau tagad publiskajā telpā ir parādījušās maldinošas ziņas par 13. janvāra protesta pasākuma norisi un būtību, un provokatīvi aicinājumi uz vardarbību. Mēs aicinām visus iedzīvotājus, kas plāno ierasties uz protesta pasākumu Doma laukumā 13. janvārī, nepakļauties provokācijām, aicinājumiem uz vardarbību un pretlikumīgu rīcību. Jau kopš Atmodas gadiem Latvijas sabiedrība ir pierādījusi, ka spēj vienoties un tautas intereses aizstāvēt nevardarbīgās miermīlīgās akcijās,» uzsver partijas līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs.

Drošības policijas pārstāve Kristīne Apse-Krūmiņa portālam «Apollo» apstiprināja, ka tiesībsargi ir lietas kursā par izplatīto paziņojumu un saistībā ar to sākta pārbaude. Policija to sākusi pēc savas iniciatīvas.

Plašāki komentāri pagaidām netiek sniegti.

Interneta vidē izplatīts šāds aicinājums gāzt valsts varu: «Aicinām visus rīcībspējīgos Latvijas iedzīvotājus ņemt dalību 13.janvāra mītiņā Doma laukumā plkst. 17:30 un veikt vardarbīgu valdības gāšanu. Sapulcēsimies ap 17:30 Doma laukumā un iesim pie Saeimas Jēkaba ielā 11 ēkas bruņojušies ar degmaisījuma pudelēm, dakšām un traktortehniku. Zoodārza prezidents jau izteica savu pozīciju neatlaist Saeimu, vēsturiski tikai Kārlis Ulmanis izdarīja to ko tagad vajadzētu darīt prezidentam - veikt valsts apvērsumu. Cik ilgi nesodīti var celt bibliotēkas bērnudārzu vietā? Vai tāpēc Latviešu Strēlnieki lēja savas asinis, lai esošā zagļu un korumpantu banda varētu netraucēti zagt un shēmot? Jāpatraucē!!!»