Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērziņš neatbalsta Tieslietu un Iekšlietu ministriju apvienošanu

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš neatbalsta Tieslietu un Iekšlietu ministriju apvienošanu, jo nesaskata nekādus pozitīvus rezultātus, ko šāds solis varētu sniegt, portālam «Apollo» paziņoja tieslietu ministra preses sekretāre Inga Saleniece.

Ministrs norāda, ka no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm tikai trijās - Kiprā, Maltā un Norvēģijā - tieslietu un iekšlietu sektori darbojas kopā. Latvijā līdzīgi kā vairumā ES dalībvalstu ministrijas jau vēsturiski no valsts dibināšanas 1918.gadā bijušas atsevišķi, un tā šīs sistēmas gadu gaitā ir veidotas.

«Tieslietu un iekšlietu sektori ir tie, kur joprojām nepieciešamas reformas, kas vērstas uz darba optimizāciju un attīstību, bet kā zināms lielās sistēmās reorganizāciju veikt ir daudz sarežģītāk un laikietilpīgāk. Pēc abu sektoru apvienošanas ministrijas pakļautībā būtu gandrīz 20 padotības iestādes ar milzīgu strādājošo skaitu, un to kvalitatīva pārraudzīšana kļūtu tikai sarežģītāka,» uzsver tieslietu ministrs.

Bērziņš atbalsta ideju par to sfēru apvienošanu, kas būtu loģiskas un ekonomiski pamatotas. Viņaprāt, apvienošanu nevar veikt politisku mērķu dēļ, mehāniski, nedomājot par sekām un praktiskajiem ieguvumiem. «Ministriju apvienošana sākumā būs saistīta tieši ar papildu administratīviem izdevumiem un papildu darbu, taču uzskatu, ka šobrīd daudz lielāka uzmanība un enerģija jāvelta tam, kā izkļūt no ekonomiskās krīzes un kā atbalstīt Latvijas uzņēmējus,» norāda ministrs.

Bērziņš uzskata, ka nepārdomātais un līdz galam neizsvērtais solis galu galā varētu atstāt neatgriezeniskas sekas abās sistēmās.