Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Roze: lauksaimniecība šogad cietīs mazāk nekā citas nozares

Lauksaimniecība, salīdzinot ar citām tautsaimniecības nozarēm, 2009. gada budžeta samazināšanas kontekstā cietusi ievērojami mazāk, norāda zemkopības ministrs Mārtiņš Roze (ZZS).

«Jā, valsts subsīdiju apjoms ir samazināts, bet tas nekādā veidā neskar citus, tajā skaitā no Eiropas Savienības fondiem lauksaimniekiem pieejamos maksājumus, kas ir saglabāti iepriekšējā gada līmenī vai pat paaugstināti,» uzsver Roze.

Lauksaimniekiem 2009. gadā samazināts atbalsts tikai no Latvijas valsts budžeta, kas visā atbalsta sistēmā ir proporcionāli vismazākais, tādēļ kopējais atbalsta samazinājums ir neliels, norāda ministrs.

Kopumā Eiropas Savienības un nacionālais atbalsts lauksaimniecības attīstībai, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2009. gadā būšot par 2,39% mazāks, nekā pērn. Savukārt valsts subsīdijas 2009. gadā lauksaimniekiem būs pieejamas 17,6 miljonu latu apmērā, kas ir par 14 miljoniem latu mazāk nekā 2008. gadā.

Pērn Latvijas lauksaimnieki dažādos atbalsta maksājumos saņēmuši 300 miljonus latu.