Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers ar krievu žurnālistiem radio runā latviski

Valsts prezidents Valdis Zatlers piektdien Latvijas Radio 4 «Doma laukums» pārraidē «Darbojošās personas» uz krieviski uzdotajiem žurnālistu jautājumiem konsekventi atbildēja tikai latviski.

Prezidents norādīja, ka «katrai valstij ir sava himna, savs karogs un sava valsts valoda». Saskaņā ar konstitūciju prezidents reprezentē valsti, kurai ir sava valsts valoda. «Jebkurā oficiālā pasākumā es runāju valsts valodā, ieskaitot uzrunu Eiropas Parlamenta sēdē,» apgalvoja Zatlers. Latviešu valoda ir viena no oficiālajām Eiropas Savienības valodām.

Zatlers arī norādīja, ka latviešu valoda ir «ļoti liels vienojošs faktors, kas vieno visus mūsu valsts pilsoņus ap mūsu valsti». Valsts valodas zināšanas nodrošina pilnasinīgu un pilntiesīgu piedalīšanos valsts dzīvē, valsts pārvaldes procesos, arī valsts politikā. Šobrīd skolu beidz paaudze, kas ir piedzimusi brīvā Latvijā, kas brīvi pārvalda valsts valodu, tāpēc, pēc prezidenta domām, ir ļoti svarīgi uzsvērt valsts valodas vienojošo faktoru.

«Mēs visi gribam būt piederīgi šai valstij neatkarīgi no tā, kādā valodā runājam mājās, tiekoties ar saviem draugiem,» teica prezidents. Bet, ja mēs gribam rast kopības sajūtu - just līdzi saviem sportistiem, priecāties par sasniegumiem, latviešu valoda ir tā, kas mūs vieno. «Pasi var pazaudēt, pasi var atņemt, pasi var nozagt, un identitāte pazūd, bet valoda paliek cilvēkam uz visu laiku,» teica Zatlers.

Prezidents piebilda, ka sadzīvē, kontaktējoties ar iedzīvotājiem, kuri pietiekami labi nezina latviešu valodu, viņš uzklausa cilvēku viedokli un atbild arī krieviski, tāpat viņš spējot sazināties arī angliski.