Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rudenī varētu pietrūkt līdzekļu pasu izsniegšanai

Ja iedzīvotāji pēc jaunām pasēm Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) vērsīsies tikpat aktīvi kā līdz šim, tad, pienākot rudenim, pasu izsniegšanai varētu pietrūkt naudas, prognozē PMLP priekšnieks Vilnis Jēkabsons.

25% finansējuma samazinājums šogad ir paredzēts arī pasu noformēšanas pakalpojumiem, sacīja Jēkabsons, norādot, ka, ja šī problēma netiks risināta, «uz rudens pusi cilvēkiem varētu nebūt iespējas izsniegt pases».

Tāpat budžeta samazinājuma dēļ visiem PMLP darbiniekiem 2009.gadā būs jādodas piecu dienu bezalgas atvaļinājumos, pretējā gadījumā nebūs iespējams viņiem izmaksāt atlīdzību par padarīto darbu.

Kā skaidro PMLP priekšnieks, visi darbinieki vienā laikā atvaļinājumos gan neiešot, lai iedzīvotājiem būtu iespējams saņemt pārvaldes pakalpojumus jebkurā laikā. Tomēr vairāki darbinieki patlaban jau uzrakstījuši iesniegumus, ka vēloties kā vienu no neapmaksātajām brīvdienām izmantot rītdienu, 10.janvāri.

Par to, kā tiks organizēti šie neapmaksātie piecu dienu atvaļinājumi, PMLP vadība vēl lemšot, bet patlaban tiek pieļauts, ka atsevišķas PMLP nodaļas varētu kādu laiku nestrādāt konkrētās nedēļas dienās, piemēram, piektdienās, skaidroja Jēkabsons.

Tāpat grūtajos finansiālajos apstākļos PMLP plāno likvidēt vairākas klientu apkalpošanas nodaļas Rīgā. Tas varētu notikt jau martā.

Jēkabsons paredz, ka viņa vadītajai pārvaldei varētu rasties arī problēmas ar komunālo maksājumu veikšanu. Patlaban gan īpašos parādos PMLP neesot nonākusi, bet pārvaldes priekšnieks nenoliedz iespēju, ka tas varētu notikt.

Minēto problēmu risināšanai PMLP vadība centīsies nodrošināt pareizu finansējuma «izlīdzināšanu» visam gadam, tāpēc viņš cer, ka nopietnas grūtības pārvaldi varētu arī neskart un līdz gada beigām situācija varētu normalizēties.

Kā ziņots, problēmas ar finansējuma trūkumu patlaban ir arī citos iekšlietu sistēmas dienestos, tāpēc ar to vadītājiem situācijas apzināšanas un analīzes nolūkos šodien tikās iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP).