Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lejiņš aiziet no Ārpolitikas institūta direktora amata

Ar februāri darbu Latvijas Ārpolitikas institūta direktora amatā beigs tā dibinātājs Atis Lejiņš, kura vietā institūtu turpmāk vadīs līdzšinējais direktora vietnieks Andris Sprūds.

Kā aģentūrai LETA norādīja Lejiņš, viņš savu darbību institūtā turpinās kā goda direktors. «Jaunais direktors savus pienākumus sāks pildīt finansiāli kritiskā brīdī, turklāt laikā, kad arvien sarežģītāka kļūst starptautiskā drošība,» uzsver Lejiņš, solot Sprūdam savu atbalstu.

Ārpolitikas institūtu Lejiņš dibināja 1992.gada maijā, atgriežoties no trimdas Zviedrijā. Institūta uzdevums bija pētīt un vērtēt Latvijas integrācijas procesus Eiropas Savienībā (ES) un NATO un tajā pašā laikā uzmanīgi sekot politiskajiem notikumiem Krievijā un citviet postpadomju telpā, lai nepieļautu Baltijas valstu nonākšanu tādā starptautiskā situācijā, kāda tā bija 1939. un 1940.gadā.

Pirmā Ārpolitikas institūta publikācija bija veltīta notikumu analīzei trīsdesmito gadu Eiropā, un pirmā konference tika rīkota 1992.gada 23.augustā, pieminot Molotova-Ribentropa paktu. Institūts jau publicējis virkni grāmatu, veltītu aktuāliem starptautiskiem drošības jautājumiem.

Pēc Latvijas iestāšanās ES institūts veltīja savu pētniecību ES kopējai ārējai un drošības politikai, specializējoties austrumu kaimiņu politikā.

Pašreiz institūts strādā pie liela projekta par Baltijas jūras reģionu un enerģijas drošību, kurā iesaistīti deviņi institūti un kura pētniecības rezultāti tiks publicēti 2009.gada vidū.