Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ekmanis: ceram uz LOK finansējumu

Latvijas Bobsleja federācijas (LBF) viceprezidents Zintis Ekmanis ziņu aģentūrai LETA atklāja, ka bobslejisti liek cerības uz Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) finansējumu programmas «Vankūvera 2010» ietvaros izlases dalībai Ziemeļamerikā notiekošajos šīgada Pasaules kausa izcīņas posmos.

«Finansiālā situācija kopumā, īpaši saistībā ar komandas dalību Ziemeļamerikā notiekošajos posmos, ir saspringta,» neslēpj Ekmanis.

LBF viceprezidents atzina, ka bobslejam paredzētais finansējums no valsts budžeta līdzekļiem šajā gadā samazināts par 25%, bet Nacionālo bruņoto spēku (NBS) štābs pilnībā pārtraucis bobsleja junioru programmas līdzfinansēšanu.

«Arī salīdzinoši nelielais NBS piešķirtais līdzfinansējums 10 000 latu apmērā mums bija diezgan būtisks atspaids,» piebilst Ekmanis.

«Pateicoties LBF prezidenta Jāņa Kola personīgajām investīcijām, kā arī LOK papildus ieguldījumam, esam iegādājušies jaunas divnieku kamanas un divus jaunus, mūsuprāt, perspektīvus slidu komplektus,» atklāj Ekmanis. «Šobrīd strādājam pie jaunās tehnikas izmēģināšanas un novešanas līdz labai, konkurētspējīgai kondīcijai.»

LBF viceprezidents ar nožēlu secināja, ka līdzekļu trūkuma dēļ Latvijas junioru izlase vairs nepiedalīsies atlikušajos Eiropas kausa izcīņas posmos un šajā sezonā tiek plānota dalība tikai pasaules junioru čempionātā, kas no 12. līdz 18. janvārim norisināsies Vācijas pilsētā Kēnigzē. Latviju šajās sacensībās pārstāvēs piloti Mihails Arhipovs un Normunds Kotāns.

Ekmanis izteicās, ka Latvijas bobslejistu došanās uz Ziemeļamerikas posmiem joprojām ir zem jautājuma zīmes. «Šajā sakarā cerību liekam uz finansējumu programmas «Vankūvera 2010» ietvaros. Šās programmas sēde notiks 15. janvārī, un tad arī tiks noteikts, cik lielu finansējumu saņemsim.»

Jau ziņots, ka saskaņā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Sporta padomes lēmumu nākamgad tiks būtiski samazināts AM atbalsts daudziem sporta veidiem, starp kuriem ir arī bobslejs.