Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

AM nav neviena darbinieka, kurš saņemtu 2852 latu lielu algu

Aizsardzības ministrijā (AM) līdz šim nebija un arī patlaban nav neviena darbinieka, kurš algā saņemtu 2852 latus un vairāk.

Par to aģentūru LETA informēja AM Preses nodaļas vadītājs Kaspars Odiņš.

Jau ziņots, ka noteikumi par amatu klasifikācijas sistēmu un amatu klasificēšanas kārtību valsts tiešās pārvaldes iestādēs paredz, ka augstākais atalgojums valsts pārvaldē būs 2852 lati pirms nodokļu nomaksas.

Šī valdības lēmuma rezultātā gaidāms būtisks atalgojuma samazinājums, piemēram, atsevišķiem valsts sekretāriem, kuriem alga līdz šim krietni pārsniedza tagad noteiktos atalgojuma griestus.

Premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) norāda, ka valsts pārvaldē ir jārēķinās ar būtiskiem atalgojuma samazinājumiem, jo valdība nolēmusi izbeigt vadības līgumus, atalgojuma fondu samazināt par 15%, kā arī atteikties gandrīz no visām piemaksām, kuras bijušas līdz šim.

«Četrus un piecus tūkstošus neviens nesaņems, vienalga, kādas funkcijas veiktu,» uzsvēra premjers.

Valsts kancelejas vadītāja Gunta Veismane aģentūrai LETA iepriekš atzina, ka, atsakoties no vadības līgumiem un citām piemaksām, atsevišķiem valsts pārvaldes sektoros strādājošiem atalgojums samazinājies pat par 60%-80%.

Pilnīgi visiem jārēķinās ar 15% atalgojuma samazinājumu, kaut gan daudzās iestādēs reālais samazinājums esot daudz lielāks.