Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicinājumā uz sapulci sola rūpēties par tautu

«Sabiedrība citai politikai» ir izplatījusi aicinājumu, kurā mudina «visus Latvijas patriotus 13.janvārī atnākt uz Doma laukumu, lai pierādītu, ka mums rūp savas valsts nākotne, tiesiskums un demokrātija.»

Aicinājumā norādīts, ka «9. Saeimā izveidotā valdības koalīcija nevēlas ieklausīties tautas viedoklī un tā vai nu negrib tiesisku un demokrātisku valsti, vai arī nesaprot, ko tas nozīmē. Jebkurā gadījumā - tas tā vairs nedrīkst turpināties. Atnākot uz sapulci, mēs pateiksim - pietiek, tā vairs nedrīkst turpināties.»

Vēstulē, kuru parakstījušas divdesmit divas organizācijas, tās autori raksturoti kā «Latvijas patrioti», kuri nespēj un vairs nevēlas noskatīties, «kā mūsu Tēvzeme un valsts tiek izniekota un pazemota nekompetentu un savtīgu politiķu darījumos.»

Aicinājumu parakstījušas šādas organizācijas: «Sabiedrība citai politikai»

Resursa centra sievietēm «Marta», Organizācija «Māmiņu klubs», Latvijas apvienotās policistu arodbiedrība, Latvijas policistu biedrība, Pensionāru un senioru partija, Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, Latvijas Literatūras centrs, Organizācija «Māmiņas bērnu labklājībai», Latvijas Dramaturgu ģilde, Biedrība «Latvijas Asociācija cilvēkiem ar kustības traucējumiem», Invalīdu biedrība «Možums», Nodibinājums «Fonds Jūnijs», Latvijas Namīpašnieku asociācija, Zemnieku saeima, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija, Valmieras rajona lauksaimnieku apvienība, Bauskas apvienības parks, Tukuma auto, Talsu lauksaimnieku apvienība, Invalīdu un viņu draugu apvienība «Impulss», Latvijas patērētāju interešu aizstāvības asociācija un Latvijas lauku atbalsta asociācija.

Kā risinājumu tam, ka «Tēvzeme un valsts tiek izniekota un pazemota nekompetentu un savtīgu politiķu darījumos» aicinājumu parakstījušās organizācijas piedāvā jaunas vēlēšanas: «Mēs skaidri zinām, ka Latvijas sabiedrība ir pelnījusi un vēlas valsts parlamentā redzēt godīgus, izglītotus, uzticamus un kompetentus pārstāvjus, kuri strādā kopā ar sabiedrību un tās interesēs. Mēs uzskatām, ka jaunas vēlēšanas ir vienīgais veids, kā izmainīt un uzlabot šo situāciju. Mums ir jāizrauga savā vidū citus - principiālus, godprātīgus, varošus cilvēkus, kuri, nekompromitējot sevi un valsti, spēj strādāt atbildīgi un saskaņā ar demokrātijas principiem. Sevi ilgstoši kompromitējušo patreizējo valsts vadītāju laiks ir pagājis, jo tauta nevienam no viņiem vairs netic. Uzticēšanās rādītājs parlamentam un valdībai ir zemākais kopš neatkarības atjaunošanas. Ja nav uzticēšanās, nav arī leģitimitātes lēmumiem, ko parlaments un valdība pieņem. Ja nav leģitimitātes, esošā valdība un parlaments nedrīkst turpināt strādāt.»

Tai pat laikā tiek atzīts, ka plāns, ko darīt pēc tam, vēl nav līdz galam gatavs: «Mēs apzināmies, ka ar valdības un parlamenta atlaišanu ir par maz, tas ir pirmais, kritiski nepieciešamais solis uz reālām pārmaiņām. Tādēļ mēs esam izstrādājuši kompetentu un skaidru piedāvājumu visās nozarēs. Tas vēl jāpilnveido, piedaloties visai sabiedrībai, jo bez sabiedrības līdzdalības nav iespējams uzlabot ne politisko, ne ekonomisko stāvokli mūsu valstī. Bez politiskām izmaiņām nav iespējams panākt ekonomiskus uzlabojumus, bet bez tautas līdzdalības nav iespējams panākt politiskas izmaiņas.»

«Tāpēc mēs esam vienoti savās prasībās pēc taisnīgas, godīgas, demokrātiskas un kompetentas valsts pārvaldes. Mēs aicinām pārtraukt dažādu nozaru, profesiju, nevalstisko organizāciju un sabiedrības pārstāvju pretnostatīšanu un sarīdīšanu. Mēs esam vienoti prasībā Valsts prezidentam rosināt Saeimas atlaišanu.»