Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ulmanis lūdz sev samazināt bijušā prezidenta pensiju

Vēloties solidarizēties ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru un izprotot situāciju valstī, arī eksprezidents Guntis Ulmanis ir nolēmis lūgt samazināt viņa bijušā prezidenta pensiju proporcionāli Zatlera atalgojuma samazinājumam.

Lai gan bijušie prezidenti pensiju saņem no sociālā budžeta, kas netiek samazināts, Ulmanis ir izšķīries par šādu soli, lai izteiktu atbalstu Zatlera iniciatīvai un norādītu uz nepieciešamību ekonomiski saspringtā situācijā būt vienotiem un taupības režīmu attiecināt uz visiem, aģentūru LETA informēja eksprezidenta sekretāre Eva Eihmane.

Kā ziņots, no šā gada kopumā par 288 latiem samazināts Zatlera atalgojums, taču tas neietekmē eksprezidentu pensijas, kas, pēc pašreizējiem normatīvajiem aktiem, ir puse no amatā esošā prezidenta algas.

Eksprezidentu pensija ir 1500 lati. Ja to samazina proporcionāli Zatlera atalgojuma samazinājumam, proti, par 8%, tad Ulmaņa pensijai vajadzētu būt 1380 latiem.

Līdz šim prezidenta alga bija 3000 latu, un 20% liela naudas summa no prezidenta algas jeb 600 lati tika maksāti reprezentācijas izdevumiem, tādējādi kopā tika saņemti 3600 lati.

Taču šogad prezidenta atalgojums samazināts par 8%, proti, prezidenta alga būs 2760 lati, bet reprezentācijas izdevumiem tiks atvēlēti 552 lati. Tādējādi kopumā valsts pirmā persona katru mēnesi saņems 3312 latus.

Eihmane skaidroja, ka Ulmanis šo lēmumu pieņēmis tikko, tādēļ viņš ar lūgumu samazināt sev pensiju vērsīsies pie Valsts prezidenta kancelejas juristiem un grāmatvedībā, lai jautājumu atrisinātu praktiski.

Kā aģentūru LETA informēja bijušās Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas sekretāre Karīna Rāviņa-Vimba, Vīķe-Freiberga pašlaik atrodas Austrālijā, tādēļ viņas viedoklis šajā jautājumā nav zināms.