Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zvirgzdiņš: izlasei aug spēcīga jaunā maiņa

Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš uzskata, ka uz valstsvienību pirmo reizi izsauktās jaunās spēlētājas šīgada sākumā notikušajā treniņnometnē sevi parādījušas ļoti labi.

Latvijas izlase no 3. līdz 8. janvārim aizvadīja treniņnometni un tajā pirmo reizi uz valstsvienību tika izsauktas Sabīne Niedola, Anete Šteinberga, Kristīne Vītola un Ieva Veinberga.

«Bijām izvirzījuši mērķus pagarināt spēlētājām brīvdienas un pārbaudīt, kā jaunās spēlētājas iekļaujas jau saliedētajā komandas modelī, kā arī veikt organizatoriskā darba pārrunas par pavasari. Uzskatu, ka šie visi punkti tika ļoti veiksmīgi izpildīti, turklāt nometnē piedalījās gandrīz visas kandidātes,» sarunā ar aģentūru LETA atklāja Zvirgzdiņš. «Jaunās spēlētājas sevi parādīja ļoti labi - izlasei aug ļoti spēcīga jaunā maiņa.»

«Katrai no jaunajām kā ceļamaizi iedevu zināmu uzdevumu, lai gatavojas un, domājams, ka kāda no viņām arī tiks uzaicināta uz nometni starp spēlētājām, kas gatavosies Eiropas čempionātam. Man ļoti patika visas šīs jaunās spēlētājas - viņu pašatdeve un tas, ka netika izrādīts nekāds respekts pret pieredzējušajām spēlētājām. Redzēju, ka viņas var papildināt komandu un dot papildu konkurenci,» uzskata Latvijas izlases galvenais treneris. «Visi šķīrāmies apmierināti, labā noskaņojumā un esam gatavi pavasarim.»

Kļuvis zināms arī Latvijas izlases gatavošanās grafiks Eiropas čempionātam. Izlase pirmo reizi pilnā sastāvā kopā sanāks 27. aprīlī, pirmajā nedēļā aizvadot treniņus Rīgā. Pēc tam no 5. maija nedēļu ilgi treniņi būs Liepājā, tad divas nedēļās komanda atkal trenēsies Rīgā, bet pirms Eiropas čempionāta atkal pārbrauks uz Liepāju. Komandai arī plānotas piecas pārbaudes spēles, no kurām divas būs Rīgā, bet trīs - Liepājā.

«Turpmāk ziņošu, kad komandai būs tā sauktās atvērto durvju dienas, jo vēlos, lai uz treniņiem nāktu pēc iespējas vairāk skatītāju, lai meitenes pie viņiem pierastu un lai cilvēki redzētu, kā mēs gatavojamies. Vēlos, lai meitenes paliek drošākas,» norāda Zvirgzdiņš, piebilstot, ka Eiropas čempionātā psiholoģijai būs ļoti liela nozīme.

Jau ziņots, ka Eiropas čempionāts trīs Latvijas pilsētās Rīgā, Liepājā un Valmierā notiks no 7. līdz 20. jūnijam. Priekšsacīkšu cīņas Latvijas izlase aizvadīs Liepājā, bet izšķirošie mači notiks Rīgā.