Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ulmanis: izlase pasaules čempionātā būs labā kvalitātē

A/S «Dinamo Rīga» padomes priekšsēdētājs Guntis Ulmanis pēc sadarbības līguma parakstīšanas ar Latvijas Hokeja federāciju atklāja, kādēļ līguma parakstīšana nenotika agrāk un pastāstīja aktuālas lietas, kas ar klubu ir norisinājušas tā pirmajā pastāvēšanas gadā.

«Kādēļ šis līgums tapa diezgan ilgu laiku? Vispirms jau tādēļ, ka Kontinentālā Hokeja līga (KHL) veidojās diezgan ilgu laiku un paralēli līgas izveidei tās vadība saskārās ar dažādām problēmām. Dotajā momentā KHL struktūra, menedžments, piedalīšanās pasaules hokeja apritē joprojām ir ar daudzām jautājuma zīmēm. Kāda būs līgas vieta pasaules sportā - arī tas ir diezgan neskaidrs jautājums,» KHL nākotnes vīziju cenšas ieskicēt Ulmanis.

«Otrkārt, līgums netika ātrāk parakstīts tādēļ, ka šis ir pirmais gadījums Latvijas sportā, kad kāda komanda, klubs vai organizācija piedalās kādā čempionātā ārpus savas federācijas ietvariem. Praktiski visas komandas spēlē federācijas ietvaros un federācija ir tā, kas nosaka šo komandu darbību un saturu. Tādēļ «Dinamo» klubam ir jāsadarbojas ar federāciju, jo ir jautājumi, kas ir jārisina gan ar KHL vadību un tajā pašā laikā ar Latvijas Hokeja federāciju. LHF ir šī sporta veida māte un arī uzturētāja, tāpēc mēs esam ieinteresēti, lai LHF veiktos ar bērnu un jauniešu hokeja uzturēšanu, ar valsts izlases sagatavošanu un uzturēšanu. Bet abpusējā sadarbība izpaužas tā, ka mēs varēsim klubā iesaistīt Latvijas hokejistus un sagatavot viņus Latvijas izlasei.»

Par kluba sportiskajiem rezultātiem Ulmanis nesūdzējās: «Domāju, ka mūsu komanda var būt apmierināta ar saviem sportiskajiem rezultātiem un šeit mūsu uzskati ar kolēģiem sakrīt, neskatoties uz dažiem zaudējumiem vai klupieniem. Taču tai pašā laikā kluba īpašnieki, akcionāri un padomes locekļi nevaram būt apmierināti ar finansiālo menedžmentu. Mums ir milzīgas problēmas ar ledu. Īrēt sporta arēnu no kādas citas kompānijas, kura pārcieš ekonomiskās grūtības un neiegūt nekādu labumu kluba kasē ir sāpīgi. Ir diezgan paradoksāli – arēnā ir vietas vairāk nekā 10 000 skatītāju un biļetes bieži ir izpārdotas, bet finansiālais rezultāts klubam ir tuvu nullei. Acīmredzot nākotnē mums ir jāstrādā arī ar šo menedžmentu. Diemžēl bijām spiesti pacelt biļešu cenu, bet tas ir saistīts ar Latvijas valdības pieņemtajiem lēmumiem pēdējā laikā. Nākamajā sezonā mēs noteikti atgriezīsimies pie biļešu jautājuma un ņemot vērā situāciju, kāda būs valstī un pasaulē kopumā, mēs domāsim par biļešu cenu politiku,» A/S «Dinamo Rīga» padomes priekšsēdētājs izrādīja nožēlu par šādu soli.

Ulmanis arī savā un kolēģu darbība saredz kļūdas: «Mēs neesam ieguvuši pilnīgu sponsoru un finansiālo atbalstītāju uzticību. Tas varētu būt man kā A/S «Dinamo Rīga» padomes priekšsēdētājs pārmetums sev un mūsu padomei, taču tajā pašā laikā pieaugs prasības mūsu kluba valdei, lai šajā jautājumā tiktu izdarīts daudz lielāks un spēcīgāks darbs. Pretējā gadījumā profesionāls klubs, kuram jāstrādā ar peļņu, mums pašiem rada nopietnas finansiālas problēmas.»

Padomes priekšsēdētājs arī atklāja komandas finansējuma avotus. «Gribu akcentēt to, ka kluba galvenais sponsors ir «Itera Latvija» un nekādas citas finansiālās kombinācijas, par kurām raksta prese, nav. Uz doto brīdi lielākais sponsors mums ir «Itera Latvija» plus vēl daži nenozīmīgi finansiālie atbalstītāji, uz kuriem mēs ceram nākotnē, ka to skaits palielināsies gan summārā ziņā, gan arī skaita ziņā.» Ulmanis arī apstiprināja, ka spēlētāju algas šosezon netiks samazinātas un, ja netiks veikti kaut kādi atsevišķi disciplīnas pārkāpumi, hokejistiem algas paliks tādas, kādas tās ir atrunātas līgumos.

Uz jautājumu, kad un kam radās ideja noslēgt šo sadarbības līgumu, Ulmanis atbildēja: «Tā bija abpusēja vēlme jau no paša sākuma gan Lipmanam, gan Savickim un Koziolam, kā arī pārējiem akcionāriem sadarboties, bet kā to panākt – tā bija problēma. Tomēr es neteiktu, ka šobrīd visi jautājumi ir ideāli atrisināti. Ir ļoti svarīgi sekot, kā nākotnē attīstīsies KHL, jo līgas vadībai un Krievijas Hokeja federācijai ir cits statuss nekā Latvijas Hokeja federācijai,» atgādina Ulmanis.

Tāpat Ulmanis uzsvēra, ka sportiskajos jautājumos kluba akcionāri un padomes locekļi neiejaucas. «Kādus spēlētājus liek laukumā, kas ar viņiem notiek, kuram ir trauma vai disciplīnas pārkāpumi – par šiem jautājumiem mēs neatbildam. Bet mēs esam stingri pateikuši LHF, ka mēs darīsim visu iespējamo, lai olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā un arī pasaules čempionātā Latvijas izlase tiktu maksimāli labi sagatavota. Tas ir arī atrunāts abu pušu sadarbības līgumā.»

«Atļaušos izteikt prognozi – tik labā kvalitātē kā nākamajā pasaules čempionātā Šveicē Latvijas izlases hokejisti diez vai kādreiz būs bijuši. Runājot ar «Dinamo» galveno treneri Juliusu Šupleru, treneris atzina, ka pusgada laikā spēlētāji ir ļoti progresējuši savā attīstībā. Novēlu, lai izlases spēlētājiem izdodas gaidāmajā pasaules čempionātā labi sevi parādīt.»