Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Godmanis netraucēšot Šleseram iecelt savējos

Decembrī Satiksmes ministrijas (SM) uzņēmumos vien iecelti vairāki Satiksmes ministra Aināra Šlesera (LPP/LC) protežē. Bet premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) negrasās iejaukties ar ministru saistītu cilvēku masveida iecelšanā Satiksmes ministrijas (SM) pārraudzībā esošo valsts uzņēmumu vadībā, sestdien vēsta «Diena».

Premjera uzdevums ir  noteikt politiku, bet «viņš nezina šo uzņēmumu personālsastāvu, un politikas īstenošana ir uzņēmuma valdes kompetencē», skaidro premjera runasvīrs Edgars Vaikulis.

Spilgtākais piemērs ir ministra šofera 26 gadus vecā dēla iecelšana Pasažieru vilciena valdē bez pieredzes nozarē vai uzņēmuma vadīšanā.

Bijušais satiksmes ministrs Roberts Zīle (TB/LNNK) atzīst, ka konkursi uzņēmumu pārvaldes amatiem nav panaceja, bet tur strādājošajiem jābūt ar augstāko izglītību. Arī Zīle nesaredzot neko sliktu, ja ministrs uzņēmumos norīko savus cilvēkus, lai krīzes gadījumā uzņemtos atbildību. Taču «viena lieta ir iecelt cilvēku, lai vada saimniecību, bet otra — visu savilkt zem sevis, lai izmantotu citiem mērķiem. Šlesera gadījums ir vienkārši bezkaunīgs».

Lai gan sabiedrības sašutumu pēdējās dienās raisījis gadījums ar Šlesera šofera dēla iecelšanu PV valdē ar Ls 4000 algu, viņš nav vienīgais A.Šlesera protežē, kuram gada nogalē atrasts darbs dzelzceļa uzņēmumu vadībā. Latvijas dzelzceļa (LDz) meitasuzņēmuma LDz Cargo valdē iecelts Guntis Mačs, bijušais SM valsts sekretāra vietnieks, kurš no amata aizgāja pēc incidenta, kas bija saistīts ar alkohola lietošanu. LDz valdē vieta atrasta Mārim Gavaram, kurš bez augstākās izglītības bijis I.Godmaņa biroja vadītāja, toreiz izglītības ministra Jura Radzēviča (LPP/LC) padomnieks. Citā PV meitasuzņēmuma padomē iecelts bijušais tieslietu ministrs Guntars Grīnvalds, kurš apgalvo, ka LPP/LC pasākumos vairs nepiedalās un viņu izvirzījis privātais akcionārs, nevis Šlesers.