Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pīlēns: Parex bankas pārņemšana bija visneveiksmīgākā Eiropā

No Tautas partijas aizgājušais uzņēmējs Uldis Pīlēns ir pārliecināts, ka Parex bankas pārņemšana bijusi visneveiksmīgākā bankas pārņemšana, kādu viņš zina Eiropas vēsturē.
Intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» Pīlēns savu nostāju skaidro ar to, ka nauda no bankas ir aizplūdusi, valsts ir paklupusi kā uz banāna mizas un Valsts kase jau kuro reizi šajā bankā met iekšā lielas summas.

«Tas ir nopietns signāls, ka šī taktika nav devusi to rezultātu, ko kāds acīmredzot sev ir solījis, pārņemot šo banku. Valsts nedrīkst būt glābējs saimnieciskajā vidē, tai jāveido tai ietvars – arī tas ir viens no konservatīvās politikas pamatuzstādījumiem. Valsts ir spēles noteikumu definētāja, nevis spēlētāja,» viņš uzsver.

Tāpat viņš kritizē 7,5 miljardu eiro aizņemšanos. Pīlēns nejūt, ka valdībā būtu kādi eksperti, kuri prastu analizēt valsts turpmāko attīstību.

«Ja mēs esam aizņēmušies 7,5 miljardus eiro, tad mums arī jāzina, kā mēs tos atdosim. Izskatās, ka neviens to nezina. Un kas ir nodrošinājums šiem miljardiem? Izmantojot to valsts ekonomikas glābšanas paketi, kas mums likta priekšā, šī nauda nav atdodama. Nākamais jautājums: kas tiek ieķīlāts? Man, protams, var atbildēt, ka tā ir slepena vienošanās ar SVF, bet es varu pieņemt, ka nodrošinājums, piemēram, ir Latvijas meži vai Latvenergo. Pēc tam paliek daži veselīgi uzņēmumi, kas var nonākt, teiksim, kādas Skandināvijas valsts īpašumā,» spriež bijušais tautpartijietis.

Pēc viņa domām, šie noteikumi ir norunāti nakts tumsā un miglā.