Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Talsos atklās jaunu sporta zāli

Nākampiektdien, 16. janvārī tiks svinīgi atklāta jaunā Talsu Valsts ģimnāzijas sporta zāle, kas Talsu pilsētā gada laikā būs jau otrā jaunā sporta būve.

Gadiem ilgi Talsu Valsts ģimnāzijas  (senāk – Talsu ģimnāzija un Talsu 1. vidusskola) fizkultūras stundas notika skolas aktu zālē vai ārā, vai pat skolas gaiteņos. Skolēni arī devās cauri visai pilsētai uz sporta stundām Talsu sporta namā. Dažus gadus 70-to gadu sākumā skolā esot bijusi piepūšamā sporta zāle – tas arī ir vienīgais laiks skolas vēsturē, kad skolai bijusi sava sporta zāle.

Neskatoties uz to, skola lepojas ar savu audzēkņu sportiskajiem sasniegumiem un radošas izdomas bagātajiem sporta skolotājiem. Skolu absolvējuši tādi slaveni sportisti kā basketbolists Uvis Helmanis un šāvēja Baiba Zariņa-Berklava, kā arī treneris Valentīns Mazzālītis un sporta ārsts Dāgs Čuda.

Ideja par Talsu Valsts ģimnāzijas sporta zāles celtniecību jau gana ilgi virmoja gaisā un vairākos investīciju projektos, līdz 2007. gadā radās iespēja saņemt pirmās valsts mērķdotācijas šim mērķim un sākt darbus. Talsu Valsts ģimnāzijas sporta zāle kopā izmaksāja 2 955 342 latus. 66% no kopējā finansējuma ir valsts piešķirtās mērķdotācijas, bet 34% - pašvaldības kredīts. Sporta zāles arhitekti ir Guna Pīlēna un Uldis Pīlēns, projektēja un būvēja – A/S «UPB».

Piektdien, 16. janvārī 12.00 notiks Talsu Valsts ģimnāzijas jaunās sporta zāles svinīga atklāšana. Pēc atklāšanas svinības turpināsies aktu zālē ar skolas sporta tradīciju godināšanas pasākumu, pēc tam paredzētas sporta sacensības un svētku balle.

Talsus Valsts ģimnāzijas sporta zāle ir jau otrā jaunā sporta būve Talsos pēdējā gada laikā. 1. septembrī tika atklāta Talsu 2. vidusskolas un Talsu sākumskolas sporta zāle, kas tagad nes Talsu sporta halles vārdu.