Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Boldāns iznācis no cietuma un devies mājās

Par parlamenta vēlēšanu rezultātu viltošanu notiesātais bijušais 9.Saeimas deputāts Juris Boldāns sestdien atbrīvots no cietuma, aģentūru LETA informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Visvaldis Puķīte.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Boldāna dzīvesbiedre Lilija Boldāne, bijušais deputāts no Rīgas Centrālcietuma taisnā ceļā devies mājās uz Balvu rajona Kubulu pagastu, kur viņu gaidījuši tuvinieki un suns, kurš bijis īpaši noilgojies pēc sava saimnieka.

Ar pašu Boldānu aģentūrai LETA sazināties neizdevās, jo viņš pēc mājās gatavotās maltītes ieturēšanas patlaban ir devies pastaigā ar savu četrkājaino draugu.

LETA jau ziņoja, ka bijušais Saeimas deputāts pēdējo reizi uz cietumu tika konvojēts 11.novembrī. Ieslodzījuma vietā viņš atradās līdz šodienai.

Augstākās tiesas (AT) Senāts pērn 28.oktobrī nolēma atstāt negrozītu AT Krimināllietu tiesu palātas 2008.gada 22.augusta nolēmumu, ar kuru Boldāns tika atzīts par vainīgu Saeimas vēlēšanu rezultātu viltošanā Balvu rajona Kubulu pagastā un sodīts ar astoņu mēnešu cietumsodu. Šis spriedums nozīmēja to, ka Boldānam papildus iepriekš jau izciestajai sešu mēnešu brīvības atņemšanai cietumā bija jāpavada vēl divi mēneši.

Astoņu mēnešu cietumsodu jau 2007.gada 9.oktobrī Boldānam bija piemērojusi pirmās instances tiesa - Latgales apgabaltiesa. Toreizējam deputātam tā piesprieda arī divu gadu liegumu kandidēt Saeimas, Eiropas Parlamenta, pilsētas domes, novada domes un pagasta padomes vēlēšanās.

Vēlāk, 2008.gada 13.martā, izskatot lietu apelācijas instances tiesā pirmo reizi, AT Krimināllietu tiesu palāta Latgales apgabaltiesas piespriesto cietumsodu deputātam mīkstināja no astoņiem līdz sešiem mēnešiem.

Tobrīd Boldāns atradās apcietinājumā. Saskaņā 2008.gada 13.marta spriedumu sešu mēnešu cietumsoda izciešanas termiņš viņam beidzās 9.aprīlī, kad toreizējais deputāts ieslodzījuma vietu arī atstāja.

Tomēr tiesvedība vēl nebija galā, jo ne Boldāns, ne prokuratūra nebija apmierināti arī ar apelācijas instances tiesas spriedumu. Tas tika pārsūdzēts un lieta nonāca AT Senātā.

Senāts, skatot lietu kasācijas kārtībā, pērn 16.jūnijā nolēma to nododot jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesā - AT Krimināllietu tiesu palātā.

AT Krimināllietu tiesu palāta, izskatot lietu 22.augustā, nolēma, ka tomēr nav pamata grozīt 2007.gada 9.oktobrī Boldānam piemēroto astoņu mēnešu cietumsodu.

Pa to laiku Boldāns joprojām nebija zaudējis savu deputāta mandātu, jo Saeimas kārtības rullis paredz, ka «deputāts, kas notiesāts par noziedzīgu nodarījumu, uzskatāms par izslēgtu no Saeimas sastāva ar dienu, kad stājas spēkā notiesājošs spriedums».

Deputāta mandātu Boldāns zaudēja tikai pēc 2008.gada 28.oktobra AT Senāta nolēmuma, ar kuru stājās spēkā viņu notiesājošais spriedums.

Boldāna vietā Saeimā deputāta mandāts tagad ir no apvienības «Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) saraksta ievēlētajai Janīnai Kursītei-Pakulei.

Boldāns tika tiesāts par kūdīšanu un organizēšanu viltot vēlēšanu dokumentus, veikt nepareizu balsu skaitīšanu un izdarīt aizklātas balsošanas pārkāpumus. Viņam caur Krimināllikuma (KL) 20.panta 2.un 3.daļu tika inkriminēti KL 92.pantā paredzētie noziedzīgie nodarījumi.

Tieši pateicoties vēlēšanu biļetenu viltošanai, tajos ievelkot pozitīvas atzīmes iepretim deputāta vārdam, Boldāns tika ievēlēts Saeimā no TB/LNNK saraksta. Ņemot vērā apsūdzības, Boldāns partijas rindas pameta.