Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas pašvaldības SIA plāno pirkt auto par 25 000 latu

Neskatoties uz Rīgas domē izsludināto taupības režīmu un autoparka samazināšanu, pašvaldības SIA «Rīgas pilsētbūvnieks» vadība plāno savām vajadzībām iegādāties jaunu vieglo automašīnu «Volvo V70».

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja interneta mājaslapā publicētais paziņojums, «Rīgas pilsētbūvnieka» rīkotajā konkursā uzvarējusi SIA «Mūsa motors Rīga», piedāvājot automašīnu iegādāties par 25 414 latiem, neierēķinot pievienotās vērtības nodokli.

Laikā, kad autotirgotājiem strauji krītas pārdošanas apjomi, pašvaldības uzņēmuma rīkotajā konkursā piedalījies tikai viens pretendents - «Mūsa motors Rīga».

Kā aģentūrai LETA skaidroja «Rīgas pilsētbūvnieka» valdes loceklis Jānis Kosītis, jauna automašīna uzņēmumam esot nepieciešama darbības nodrošināšanai, jo būtiski palielinājies «Rīgas pilsētbūvnieka» būvējamo un apsaimniekojamo ēku skaits, tāpat arī vairāki objekti ir ārpus Rīgas.

«Uzņēmumam ir tikai divas automašīnas, bet štatā 90 cilvēku un palielinās objektu daudzums, sacīja Kosītis, piebilstot, ka brīžiem uzņēmuma vadība izmantojusi pat privātās automašīnas.

«Rīgas pilsētbūvnieka» speciālisti izpētījuši situāciju un aprēķinājuši, ka nav izdevīgi nomāt automašīnas no Rīgas domes autobāzes. «Nomāt ir dārgi, bet mašīnas iegāde atmaksāsies trīs četros gados un ir visekonomiskākais risinājums. Iegāde īpaši izdevīga apstākļos, kad autotirgotāji samazina cenas un dod atlaides,» norādīja Kosītis.

Uzņēmuma pārstāvis uzsvēra, ka šī esot «normāla mašīna un nekā ekskluzīva». Kosītis gan nemācēja izskaidrot, kādēļ šādos ekonomiskajos apstākļos konkursā pieteicies tikai viens pretendents.

«Rīgas pilsētbūvnieks» 2007.gadā strādājis ar 8,34 miljonu latu lielu neto apgrozījumu, kas ir par 7,4% mazāk nekā gadu iepriekš, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas «Lursoft» informācija.

2006.gadā «Rīgas pilsētbūvnieka» apgrozījums sasniedza 9,01 miljonu latu, bet gadu iepriekš uzņēmuma apgrozījums bija 5,76 miljoni latu.

2007.gadā pašvaldības uzņēmuma peļņa bija 168 504 lati, kas ir par 9,6% mazāk nekā 2006.gadā, kad «Rīgas pilsētbūvnieka» peļņa bija 186 323 lati.

«Rīgas pilsētbūvnieks» ir 100% Rīgas pašvaldībai piederošs uzņēmums. Uzņēmums sniedz pakalpojumus nekustamā īpašuma objektu būvniecībā pēc Rīgas pašvaldības pasūtījuma un nekustamā īpašuma apsaimniekošanā.

No pagājušā gada 8.oktobra uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir bijušais Rīgas domes Komunālo un dzīvokļu jautājumu komitejas priekšsēdētājs Ivars Gaters (TB/LNNK).