Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Obama pieļauj iespējas tiesāt Buša administrācijas amatpersonas

ASV jaunievēlētais prezidents Baraks Obama svētdien paziņoja, ka neizslēdz Džordža Buša administrācijas amatpersonu tiesāšanas iespēju, norādot, ka «neviens nav augstāks par likumu».

«Mēs joprojām vērtējam, kā pievērsīsimies visam nopratināšanu, apcietināšanas un citu lietu jautājumam,» intervijā telekanāla ABC programmai «This Week» paziņoja Obama. «Acīmredzami mums būs jāizskata iepriekšējā prakse un es nedomāju, ka kāds ir augstāks par likumu.«

Tomēr viņš uzsvēra, ka vēlas, lai viņa administrācija virzītos uz priekšu, nevis pētītu Buša laikā pastāvējušo praksi.

«Es vēlos, lai mēs koncentrētos uz to, ka, virzoties uz priekšu, mēs rīkojamies pareizi,» sacīja Obama. «Tas nenozīmē, ka, ja kāds ir rupji pārkāpis likumu, tad viņš ir augstāks par likumu. Taču es orientēšos uz virzību uz priekšu.»

Cilvēktiesību aizsardzības organizācijas ir aicinājušas tiesāt Buša administrācijas augsta ranga amatpersonas par virkni pārkāpumu, tostarp par kļūdām Irākā, nelikumīgu aizdomās turētu teroristu ieslodzīšanu un spīdzināšanu un spiegošanu valsts iekšienē.

Intervijā Obama kritizēja viceprezidentu Diku Čeiniju par viņa publiski pausto atbalstu «ārkārtējām» nopratināšanas metodēm, tostarp slīcināšanas imitēšanai.

«Viceprezidents Čeinijs, manuprāt, turpina aizstāvēt ārkārtas pasākumus vai procedūras nopratināšanā un, pēc manām domā, slīcināšanas imitēšana ir spīdzināšana,» sacīja Obama. «Es esmu teicis, ka mana administrācija nespīdzinās.»