Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Parex pirms kraha vēl paspējis papildināt autoparku

Pērn pirms kraha Valērija Kargina un Viktora Krasovicka Parex banka vēl paspējusi kārtīgi papildināt savu luksus automašīnu kolekciju, kura, kā zināms, īsi pirms bankas pāriešanas valsts rokās par salīdzinoši lētu naudu tika nodota trešo personu rokās.

Jau 2006. gadā banka iepirkās gana pamatīgi: papildus vienkāršākām automašīnām tika iegādātas arī četras luksus automašīnas – jaunas «Lexus LX470», «Porsche 911 Carrera», «Porsche Cayenne» un «Range Rover Sport», un kredītiestādes oficiālais skaidrojums bija – bankas kā komersanta sasniegtajiem finansiālajiem rādītājiem un biznesa prestižam pilnībā atbilstot situācija, ka tās «augstākā līmeņa menedžments pārvietojas ar jaunām un ļoti kvalitatīvām automašīnām».

2007. gadā menedžmenta apetīte vēl bija pieaugusi, un nu jau tika iegādātas vismaz septiņas luksus automašīnas – 2007. gada izlaiduma «Aston Martin DB9», «Bentley Continental GTC», «BMW X5»,«Lexus LS 600HL», «Mercedes Benz CL63 AMG» un «SL500», kā arī «Porsche Cayenne». Kopumā šo kredītiestādes autopirkumu kopējā summa 2007. gadā pēc minimālām aplēsēm bija vismaz 600 tūkstoši eiro.

Salīdzinot ar šiem pirkumiem, pagājušais gads ir bijis salīdzinoši pieticīgs – banka nopirkusi tikai vienu «BMW X5» (turklāt nevis pilnīgi jaunu, bet 2007. gada izlaiduma), kā arī pa vienam jaunam «Land Rover Range Rover» un «Porsche Cayenne». Tiesa, jāatzīst, ka arī šādi pirkumi pagājušā gada apstākļos uzskatāmi par visnotaļ ekskluzīviem – saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas un «Lursoft» datiem kopumā valstī kopā gada laikā reģistrēti vēl tikai seši jauni «Range Rover» un 23 «Porsche Cayenne».