Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šleseram apnikusi banku bezatbildīgā rīcība

Satiksmes ministru Aināru Šleseru (LPP/LC) neapmierina Skandināvijas banku bezatbildīgā rīcība attiecībā pret Latvijas iedzīvotājiem, tāpēc Šlesers rosinās pieņemt stingru likumu, kas noteiks banku darbību.

Intervijā telekompānijas LNT raidījumam «900 sekundes» Šlesers pirmdien informēja, ka viņš rosinās ieviest trīs gadu moratoriju, proti, bankas turpmākos trīs gadus nedrīkstēs atņemt dzīvokļus tiem cilvēkiem, kuri tos konkrētajā bankā iegādājušies kredītā, bet nespēj vairs kredītu nomaksāt. Tas nozīmē, ka ģimenes, kuras dzīvokli ņēmušas kredītā, trīs gadus kopš kredīta ņemšanas brīža, būs pasargātas no izlikšanas uz ielas.

Ministrs arī ir neapmierināts, ka ziemeļvalstu bankas, gūstot lielu peļņu Latvijā, atsakās no iesaistīšanās krīzes risināšanā Latvijā, norādot, ka tā ir tikai Latvijas valdības problēma. Tajā pašā laikā šīs bankas krīzi veicinājušas, jo vecināja kredītu ņemšanu, kurus cilvēki tagad vairs nevar atmaksāt.

«Pienācis brīdis, kad jāpiestāda rēķinu par bezatbildību, ko šīs bankas darījušas pēdējo gadu laikā,» sacīja Šlesers.

Aizliedzot bankām trīs gadu laikā atņemt ģimenei kredītā iegādāto mājokli, Šlesers cer, ka tādā veidā tiks radīta stabilitāte.

«Mēs pieņemsim skarbu likumu un bankām šis likums būs jāpilda. Bankām nauda būs jāaizved nevis uz Skandināviju, bet jārealizē Latvijā,. Ja viņas nebūs gatavas to darīt, tad mums būs konflikts. Bankām ir nepieciešams domāt, kā radīt darbavietas,« stingrs bija ministrs.

Par šo jautājumu Šleseram bijusi gara saruna ar premjeru Ivaru Godmani (LPP/LC) un ar šo rosinājumu Šlesers nāks klajā arī koalīcijas padomes sēdē. Tāpat viņš uzskata, ka arī opozīcijai šis rosinājums būtu jāatbalsta.