Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tirdzniecības centri varētu saīsināt darba laiku

Cilvēku ieradumu izmaiņu dēļ tirdzniecības centri (t/c) varētu saīsināt darba laiku. Šādu lēmumu jau pieņēmis uzņēmums «Linstow Center Management» (LCM)uz laiku saīsināt tirdzniecības centra «Galerija centrs» darba laiku, pirmdien vēsta «Dienas Bizness».

«Tirdzniecības centrs Galerija Centrs ir pilotprojekts, kas ļaus mums kā apsaimniekotājiem izvērtēt darba laika efektivitāti,» skaidro LCM tirdzniecības centru komercdirektore Evija Majevska.

LCM apsaimnieko ne tikai t/c Galerija Centrs, bet arī tirdzniecības centrus Alfa, Origo, Mols un Dole.

Arī tirdzniecības centra «Domina» apsaimniekotāji ir apsvēruši domu par darba laika saīsināšanu, tomēr dažādu blakusfaktoru ietekmē uz laiku šīs domas realizēšana tikusi atlikta.
«Varam piekrist, ka tendence apmeklētāju vidū pēdējo mēnešu laikā ir nedaudz mainījusies. Tomēr ir jāizvērtē katra t/c papildu piedāvājuma īpatnības,» norāda t/c «Domina» sabiedrisko attiecību vadītāja Baiba Gercāne.

Došanās uz kādu tirdzniecības centru, lai veiktu pirkumus pēc 21:00 esot mazāka, tomēr t/c bieži vien piedāvā arī plašas izklaides iespējas, un šo centru apmeklēšana, kā arī uzturēšanās ilgums šajos centros ir savādāks.

Tirdzniecības centrs «Spice» gan šobrīd neplāno mainīt darba laiku –centrs darbosies kā ierasts- katru dienu līdz pulksten 22.00. «No vienas puses, tirdzniecības centra darba laika saīsināšana ļauj optimizēt personāla darba stundas un tādējādi samazināt uzņēmuma izmaksas, no otras puses - pircēji ir pieraduši, ka tirdzniecības centriem ir nemainīgs darbalaiks,» uzskata tirdzniecības kompleksa Spice direktore Iveta Lāce.

Tajā pašā laikā arī «Spice» seko līdzi tendencēm un rūpīgi analizē pircēju ieradumus, ekonomiskās recesijas laikā izvērtējot visus «par» un «pret» šādām izmaiņām.