Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Likvidēs «Jaunos «Trīs brāļus»»

Kultūras ministrija ir sākusi darbu pie aģentūras «Jaunie «Trīs brāļi»» (J3B) funkciju nodošanas Finanšu ministrijas pārraudzībā strādājošajai valsts kapitālsabiedrībai «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ), portālu «Apollo» informēja Kultūras ministrijā.

Ministrija šobrīd sākusi gatavot lēmumprojektu par funkciju pārņemšanu un uzskata, ka šāds lēmums atbilst valdības politikai par valsts funkciju optimizēšanu un ļautu ietaupīt administratīvos izdevumus, vienlaikus turpinot lielo kultūras objektu īstenošanu.

Lēmumprojektu ministrija izstrādā, jo konstatējusi, ka tai nav iespēju samazināta valsts finansējuma apstākļos uzturēt J3B kā atsevišķu valsts iestādi.

Nav šaubu, ka J3B pievienošana VNĪ sekmēs administratīvo izdevumu ietaupījumu, tāpat VNĪ kapacitāte ļaus īstenot elastīgāku pieeju kultūras būvju projektu virzībai dažādās attīstības fāzēs, norāda ministrija.

Turklāt, ņemot vērā, ka VNĪ ir specializējusies būvniecības funkciju nodrošināšanā valsts vajadzībām, ir loģiski, ka valsts aparāta optimizācijas apstākļos J3B funkcijas tiek nodotas tieši šai kapitālsabiedrībai.

Ministrija atzīmē, ka tā savus īpašumus jau ir nodevusi VNĪ pārraudzībā un Latvijas Nacionālā bibliotēka, Rīgas koncertzāle un citi jaunbūvējamie kultūras objekti pēc to uzbūvēšanas tāpat nonāktu VNĪ apsaimniekošanā, ko paredz valdības un KM atbalstītā pieeja par centralizētu valsts īpašumu apsaimniekošanu.
 
Paredzams, ka lēmumprojekts par J3B pievienošanu VNĪ tiks sagatavots un iesniegts izskatīšanai Ministru kabinetā tuvāko nedēļu laikā. KM vadība ir pārrunājusi šo lēmumprojektu gan ar J3B, gan ar VNĪ vadību un saņēmusi konceptuālu piekrišanu šāda lēmuma virzībai.