Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SCP iesniedz Zatleram prasību atlaist Saeimu

Pirmdien partijas «Sabiedrība citai politikai» (SCP) līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs Valsts prezidentam Valdim Zatleram iesniedza SCP prasību rosināt Saeimas atlaišanu, portālu «Apollo» informēja SCP preses sekretārs Kaspars Funts.

Tikšanās laikā panākta vienošanās, ka nepieciešams grozīt Saeimas vēlēšanu likumu, paredzot, ka deputāta amata kandidāts var kandidēt tikai vienā vēlēšanu apgabalā, tādējādi novēršot situāciju, ka viena saraksta «lokomotīve» Saeimā «ievelk» visu partiju, norāda Funts.

Prezidents ar Štokenbergu arī bijuši vienisprātis, ka ekonomiskās situācijas uzlabošanai Latvijā nepieciešams izveidot uzraudzības padomi Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) aizdevuma izmantošanai.

Tāpat tikšanās laikā apspriesta iespēja SVF aizdevuma izlietošanā Latvijas preču un pakalpojumu eksporta veicināšanai un uzņēmēju atbalstam izmantot Latvijas Hipotēku un zemes banku un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

«Esmu gandarīts, ka Valsts prezidents izprot situācijas nopietnību, tāpēc SCP cer, ka Valsts prezidents mainīs līdzšinējo viedokli, atbalstīs lielas sabiedrības daļas prasību un ierosinās atlaist Saeimu,» norāda Štokenbergs.