Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lejiņš kandidēs Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Bijušais Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Atis Lejiņš atgriezīsies politikā, un kandidēs Eiropas Parlamenta vēlēšanās no Latvijas Sociāldemokrātiskajā strādnieku partijas (LSDSP) saraksta, portālu «Apollo» informēja LSDSP birojā.

«Daudzu gadu garumā labējie politiskie spēki, esot valsts varas priekšgalā, konsekventas bezdarbības rezultātā ir nolaiduši Latviju līdz ekonomiskai, politiskai un tiesiskai krīzei, savukārt tautu – līdz depresijai. Šī situācija apdraud tādas Latvijas nākotni, par kādu esam cīnījušies pirms 18 gadiem,» norāda Lejiņš.

Viņš nolēmis atkal iesaistīties politikā, un kļūt par LSDSP Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu saraksta līderi.

«Šobrīd, kad Latvijai ir grūts brīdis, bet politiskā un ekonomiskā krīze novājinājusi valsti un sašķēlusi sabiedrību, nedrīkst palikt malā! Es nevaru tā vienkārši noskatīties uz notiekošo,» teicis Atis Lejiņš, uzsverot, ka ir viegli būt malā stāvošam kritiķim, kurš kritizē visu un visus, bet daudz svarīgāk ir pielikt arī savus spēkus un dot savu ieguldījumu, lai tiektos uz labāko.

«Reiz – mūsu tautas atmodas laikā es ļoti aktīvi iesaistījos Latvijas politiskajā dzīvē. Tolaik pat Tautas frontes aktīvistu un vēlāk arī sociāldemokrātu vidū bija ļoti populārs joks – Lejiņš pret Rubiku,» par savu politisko darbību atmodas gados atceras Lejiņš. «Tagad, šķiet, atkal ir pienācis līdzīgs mirklis, un es nekādi nevaru palikt malā – politiskās aptaujas un reitingi uzrāda strauju augšupeju tiem politiskajiem spēkiem, kuros iesaistīts tas pats Rubiks. Cilvēks, kurš bija un arī tagad ir pret Latvijas neatkarību ir pulcējis ap sevi nopietnus politiķus un nopietnus politiskos spēkus. Tikai tagad tie ir tērpti citos kamzoļos un krāsojas citās krāsās, bet būtība jau nav mainījusies. Labējie spēki ir izdarījuši visu, lai iedzīvotāji meklētu kreisu alternatīvu, nedrīkst pieļaut, ka vienīgā alternatīva viņiem tiek piedāvāta šādu cilvēku priekšgalā.«