Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Finansist! Negaidi, kamēr darba devējs Tev to prasīs!

RTU Rīgas Biznesa Skola piedāvā sagatavošanās kursus CFA starptautiskajam sertifikācijas eksāmenam

«Stundu dienā lasīju grāmatas, nedēļas nogalēs - pilnu dienu. Un tā trīs pavasarus pēc kārtas,» gatavošanos CFA jeb Chartered Financial Analyst sertifikācijas eksāmeniem atceras Toms Siliņš, Swedbank finanšu direktors un valdes loceklis, kas CFA grādu ieguva pirms deviņiem gadiem. Gatavošanās eksāmeniem prasījusi daudz gan no paša, gan ģimenes. «Tomēr tas bija tā vērts – līdz ar CFA grāda iegūšanu uzreiz nonāc citā līmenī. Tiekoties ar partneriem Londonā vai Ņujorkā, vari runāt vienā valodā un viņi to redz un novērtē,» stāsta Toms.

Lai iegūtu CFA grādu, secīgi jānokārto trīs līmeņu eksāmeni un jāuzkrāj vismaz četru gadu pieredze lēmumu pieņemšanā saistībā ar finanšu tirgiem. Līdz šim gatavoties CFA eksāmeniem varēja pašmācības ceļā, bez iespējas par nesaprotamiem jautājumiem konsultēties ar kādu citu. Taču tagad šāda iespēja ir – tie, kas vēlas iegūt CFA grādu, pirmā līmeņa sertifikācijas eksāmenam var sagatavoties RTU Rīgas Biznesa Skolā. No 10.februāra līdz 30.maijam reizi nedēļā pasniedzēju vadībā secīgi tiks aplūkotas tēmas, kas prasītas eksāmenā, sniegtas atbildes uz jautājumiem un praktiski vingrinājumi eksāmena kārtošanai.

CFA programma tika izveidota 1963.gadā ASV. Tagad tās trijos līmeņos ik gadus eksāmenus kārto vairāk nekā 100 000 kandidātu no 150 pasaules valstīm. Programmas saturs tiek regulāri pārskatīts un atjaunots. «Tā nav akadēmiska programma, CFA sertifikāta ieguvēji ir iesaistīti ikvienā tās solī,» stāsta Roberts Džonsons, CFA Institūta izpilddirektors.

CFA grāda ieguvēji var strādāt un izmantot savas zināšanas gan bankās, brokeru un apdrošināšanas sabiedrībās, gan auditoru un konsultāciju sabiedrībās, pensiju fondos, valdības iestādēs, uzraudzības institūcijās, augstskolās, kā arī jebkura uzņēmuma finanšu vadībā. Programmas uzticība ētikas standartiem un profesionālā izcilība ir iemesls, kāpēc prestižais britu žurnāls The Economist CFA sertifikātu nodēvējis par finanšu profesijas «zelta standartu.»

www.rbs.lv