Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kopenhāgenā būs oriģināls 116 m debesskrāpis

Kopenhāgenā Roskildevejas rajonā, caur kuru izbūvēta viena no Dānijas galvaspilsētas visdzīvākajām transporta artērijām, jau pēc 3–4 gadiem ir jāpaceļas oriģinālam 116 metrus augstam debesskrāpim ar nosaukumu «Sky Village». Projekta autori ir arhitektu firma «MVRDV/ADEPT», kuras piedāvājums tika atzīts par labāko konkursā «Rodovre Skyscraper».

Ēku saskaņā ar arhitektu nodomu veidos liels skaits ap ēkas centrālo asi novietotu moduļu kubu, kuru pamatnes laukums ir 60 m2. Debesskrāpja apjoms apakšējos un augšējos stāvos būs mazāks. Augstceltnes vidusdaļu plānots «noliekt» uz ziemeļiem, lai dienvidu pusē ierīkotu zaļu dārzu kaskādi. «Sky Village» platība būs 21 688 m2, no kuriem 15 800 m2 aizņems biroji un apartamenti. Augšējos stāvos, no kuru logiem paveras lieliska Kopenhāgenas panorāma, atradīsies viesnīca. Ēkā būs arī tirdzniecības telpas un autostāvvieta.