Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par aicinājumu gāzt valsts varu aizturēto pagaidām nav

Drošības policija (DP) saistībā ar piektdien uzsākto kriminālprocesu par aicinājumu vardarbīgi gāzt valsts varu pagaidām nav aizturējusi nevienu personu. Kā portālam «Apollo» pavēstīja DP pārstāve Kristīne Apse-Krūmiņa, policija turpina izmeklēšanas darbības.

Lai noskaidrotu personas, kas internetā izplatīja aicinājumu vardarbīgi gāzt valsts varu, DP lūgusi arī ārvalstu sadarbības partneru palīdzību.

Policijas pārstāve arī norāda, ka izņemot jau 9.janvārī izskanējušo informāciju par interneta vietnē aicinājumu uz nemieriem un vardarbīgi gāzt valsts varu 13.janvārī, DP rīcībā nav tādas informācijas, kas liecinātu par vardarbības izpausmēm gaidāmajā protesta akcijā Doma laukumā.

DP protesta akcijas laikā strādās savas kompetences ietvaros, ciešā sadarbībā ar citām tiesībaizsardzības iestādēm, norāda policijas pārstāve.

Jau ziņots, ka DP sāksi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 81. panta jeb par aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu un vardarbīgi grozīt valsts iekārtu. Kriminālprocess sākts saistībā ar interneta vidē iepriekš atrodamo paziņojumu, kurā tika nepārprotami aicināts gāzt pastāvošo valsts varu gaidāmās protesta akcijas laikā 13.janvārī.
 
Iepriekš 13. janvāra akcijas iniciators Aigars Štokenbergs (SCP) izplatīja paziņojumu, kurā norobežojās no aicinājuma. Viņš aicināja iedzīvotājus nepakļauties šādām provokācijām.

Interneta vidē bija izplatīts šāds aicinājums gāzt valsts varu: «Aicinām visus rīcībspējīgos Latvijas iedzīvotājus ņemt dalību 13.janvāra mītiņā Doma laukumā plkst. 17:30 un veikt vardarbīgu valdības gāšanu. Sapulcēsimies ap 17:30 Doma laukumā un iesim pie Saeimas Jēkaba ielā 11 ēkas bruņojušies ar degmaisījuma pudelēm, dakšām un traktortehniku. Zoodārza prezidents jau izteica savu pozīciju neatlaist Saeimu, vēsturiski tikai Kārlis Ulmanis izdarīja to ko tagad vajadzētu darīt prezidentam - veikt valsts apvērsumu. Cik ilgi nesodīti var celt bibliotēkas bērnudārzu vietā? Vai tāpēc Latviešu Strēlnieki lēja savas asinis, lai esošā zagļu un korumpantu banda varētu netraucēti zagt un shēmot? Jāpatraucē!!!»

Uz Latvijas servera «times.lv» paziņojums šobrīd vairs nav atrodams.