Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ZSA: Zemnieki akcijā alkoholu nelietos un nekārtības netaisīs

Biedrība «Zemnieku saeima» (ZSA) pauž sašutumu par Latvijas Televīzijas raidījumā «De Facto» paustajām bažām, ka uz 13. janvāra tautas sapulci Doma laukumā laucinieki ieradīsies alkohola reibumā un taisīs nekārtības, portālam «Apollo» pavēstīja ZSA pārstāve Lāsma Zuzāne.

«Tādi izteikumi ir aizvainojoši. Lauku cilvēki bija tie, kas ar savu gara spēku, pašaizliedzību un patriotismu izcīnīja Latvijas neatkarību. Un arī šoreiz laucinieki – konservatīvākā un patriotiskākā sabiedrības daļa - nebūs tie, kas dzerstīsies vai taisīs nekārtības. Uz tautas sapulci brauks tie, kuriem ir svarīga Latvijas nākotne,» saka ZSA priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja.

«Jājautā, no kurienes vispār nāk tādi tendenciozi aizspriedumi, kas vērsti pret laukiem un lauku iedzīvotājiem. Mēs drīzāk aicinām tiesībaizsardzības iestādes pieskatīt tos, no kuru puses tiešām šobrīd nāk runas par nekārtībām,» uzsver ZSA priekšsēdētāja vietnieks Uldis Krievārs.

ZSA aicina lauku iedzīvotājus piedalīties tautas sapulcē 13. janvārī, lai protestētu pret kļūdām valsts vadības un pārvaldes īstenotajā lauku un lauksaimniecības politikā.

Uldis Krievārs zemnieku protestus skaidro ar to, ka valdība ir ilgstoši ignorējusi laukos notiekošo un zemniekiem šobrīd pienākuši ļoti slikti laiki. Saimniecības spiestas beigt saimniekošanu. Taču citu iespēju, kur laukos strādāt, ārpus uzblīdušās valsts pārvaldes, gandrīz nav.

Biedrība arī ir lēmusi norobežoties no kādu politisko partiju uzstādījumiem, un protesta akcijā piedalās, kā galveno prasību izvirzot lauksaimniecības un lauku uzņēmumu atbalsta pasākumu iekļaušanu valsts ekonomikas atveseļošanas programmā.