Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SVF pārstāvis: Latvijai jāpārorientējas uz ražošanas nozarēm

Latvijai, kuru, līdzīgi kā citas valstis, skārusi globālā ekonomikas krīze, būs jārisina arī specifiski jautājumi, proti, jāuzlabo konkurētspēja un jāpārorientējas uz ražošanas nozarēm, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru sacīja Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pārstāvis Baltijā un Polijā Kristofs Rozenbergs.

Rozenbergs norādīja, ka pirmdien tikšanās laikā pārrunāta SVF, Eiropas Komisijas un citu aizdevēju atbalsta programma Latvijai.

Lai arī atbalsts jau esot stabilizējis situāciju, Latvijai priekšā vēl esot būtiski uzdevumi.

SVF pārstāvis Baltijā un Polijā uzsvēra, ka šis atbalsts ir nacionāls projekts un tam nepieciešama plaša vienotība.

Rozenbergam patikušas Zatlera idejas par sabiedrības saliedēšanu.

Kā žurnālistus informēja prezidenta preses sekretāre Ilze Rassa, tikšanās laikā notikusi viedokļu apmaiņa par situāciju valstī. Rozenbergs uzsvēris, ka, vērtējot ekonomisko situāciju Latvijā, jāņem vērā arī ārējie faktori, proti, ekonomiskā krīze skārusi arī daudzas citas valstis. Tāpat Rozenbergs augstu novērtējis ieceri veidot uzraudzības padomi starptautiskā aizdevuma līdzekļu izlietošanas uzraudzībai.

Kā ziņots, šodien darba vizīti Latvijā uzsācis Rozenbergs, kurš ar atbildīgajām amatpersonām un uzņēmējiem pārrunās starptautiskā aizdevuma nosacījumus Latvijai.

Plkst.14 Ministru kabinetā, piedaloties premjeram Ivaram Godmanim (LPP/LC), notiks Rozenberga tikšanās ar Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības vadību.

Tikšanās laikā plānots apspriest un diskutēt, kā iespējami efektīvāk izmantot Latvijai pieejamo finansējumu, lai maksimāli palīdzētu ekonomikas atlabšanai.

Kā ziņots, SVF pārstāvji ļoti rūpīgi sekos līdzi Latvijas darbībām ar saņemtajiem starptautiskā aizdevuma līdzekļiem.

Aizdevuma izlietojumu galvenokārt uzraudzīšot Finanšu ministrija, Valsts kase un Valsts kontrole, bet SVF uzraudzību varētu veikt katru ceturksni. Sākotnēji gan fonda pārstāvji Latvijā viesošoties daudz biežāk.

Jau ziņots, ka Eiropas Komisija, SVF, Pasaules Banka, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka un vairākas Eiropas Savienības dalībvalstis vienojušās par finanšu atbalsta sniegšanu Latvijai 7,5 miljardu eiro (5,27 miljardu latu) apmērā.

Pagājušā gada 29.decembrī Valsts kases kontā tika saņemta SVF aizdevuma pirmā daļa - 589,57 miljoni eiro (414,35 miljoni latu).