Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Štokenbergs: Doma laukumā varētu pulcēties 20 000 cilvēku

Otrdien Doma laukumā organizētais protests varētu būt lielākā šāda veida akcija pēdējo gadu laikā, un tajā varētu piedalīties pat 20 000 cilvēku, pirmdien preses konferencē teica partijas «Sabiedrība citai politikai» (SCP) līdzpriekšsēdētājs un Saeimas deputāts Aigars Štokenbergs.

Politiķis pauda viedokli, ka akcija izmanīs šo valsti. Tai esot «milzīgs sabiedrības atbalsts».

Vienlaikus SCP līdzpriekšsēdētājs uzsvēra, ka ir jāizdara viss, lai akcija būtu miermīlīga. Pēc Štokenberga vārdiem, partija saņēmusi brīdinājumus no drošības iestādēm, ka pasākumu Doma laukumā varētu apmeklēt organizācijas, kas izmantos padomju vai nacistu atribūtiku. «Mums ir taisnīgas prasības, bet ir jānovērš jebkuras provokācijas,» sacīja Saeimas deputāts.

Štokenbergs norādīja, ka par drošību akcijā rūpēsies Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības prezidents Agris Sūna. Policistu arodbiedrības vadītājs pastāstīja, ka kārtības nodrošināšanā vajadzības gadījumā gatavi iesaistīties arī tie policisti, kuri otrdien būs starp protestētājiem. Tādu būšot aptuveni 1000. Policija aizturēs ikvienu, kurš ar saukļiem vai plakātiem aicinās vardarbīgi gāzt valsts varu. «Centīsimies iztikt bez liekiem ekscesiem,» uzsvēra policistu arodbiedrības vadītājs.

Sūna arī norādīja, ka viņa vadītā arodbiedrība atbalsta otrdien plānoto akciju, jo «pie varas ir cilvēki, kuriem klaji nospļauties uz visu, kas notiek valstī. Tas nedrīkst turpināties!»

Savukārt lauksaimnieku organizācijas «Zemnieku saeima» pārstāve Maira Dzelzkalēja stāstīja, ka viņas pārstāvētā organizācija piedalīsies akcijā, jo lauksaimniecības nozarē «iet ļoti smagi».  Pēc viņas vārdiem, «Zemnieku saeima» vienmēr bijusi ļoti konstruktīva, un šī ir pirmā reize, kad tā izlēmusi piedalīties šāda veida pasākumā.

Protesta gaitā dažādu organizāciju pārstāvji teiks runas, stāstīja Štokenbergs. Tāpat arī dalībnieki noteikti neiztikšot bez mūzikas, jo latvieši esot dziedātāju tauta.

Prognozējot lielu apmeklētāju skaitu protesta pasākumā, SCP aicina pasākuma dalībniekus līdz ņemt portatīvos radioaparātus, lai gadījumā, ja Doma laukumā vairs nebūs vietas, piegulošajās ielās varētu dzirdēt notiekošo, jo Latvijas Radio 1 gatavojas translēt pasākuma norisi tiešajā ēterā.

Pasākums sāksies pulksten 17.30 un ilgs līdz pulksten 19.