Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zināms Latvijas bendija izlases sastāvs

Šodien Latvijas Bendija federācija (LBF) nosauca valstsvienības sastāvu dalībai pasaules čempionātā, kas no 18. līdz 25. janvārim norisināsies Zviedrijas pilsētā Vesterosā.

Latvijas izlases sastāvs veidots, izvērtējot Latvijas čempionāta rezultātus, kā arī uzaicinot labākos un perspektīvākos spēlētājus no komandām, kuras šogad čempionātā nepiedalījās sarežģītas finansiālas situācijas dēļ.

«Priecē, ka izlasē ir notikusi paaudžu maiņa, taču tas ir arī liels izaicinājums,» norāda LBF viceprezidents Eduards Odiņš. «Zviedrijā mūs gaida stipri un pieredzes bagāti pretinieki, to vidū tradicionāli mūsu asākie sāncenši - ASV un Kanādas komandas.»

Latvijas izlase pasaules čempionātā startēs B grupā, kur tās pretinieki būs Ungārijas, Nīderlandes, Igaunijas, Mongolijas, ASV un Kanādas valstsvienības.

«Sarežģītā ekonomiskā situācija Latvijā un Latvijas sporta pasaulē, protams, atstājusi iespaidu arī uz mums,» piebilda Latvijas izlases spēlējošais galvenais treneris Andrejs Banada. «Nevarējām atļauties organizēt treniņnometni, kas pērn pirms pasaules čempionāta Maskavā notika Somijā, tika atceltas draudzības spēles, arī Latvijas čempionātam pieteicās mazāk komandu nekā pērn. Taču ceram, ka Zviedrijā mūsu izlasei izdosies atkārtot pagājušā gada sasniegumu - ieņemt vietu B grupas trīs godalgoto komandu vidū.»

Latvijas čempionātā, kas norisinājās pagājušās nedēļas nogalē, savu dalību bija pieteikušas divas komandas - Jelgavas «Zemgale» un Rīgas «Tēvzemnieki» - no četrām komandām, kuras cīnījās par Latvijas čempiona kausu 2007. gadā. Par 2008/2009. sezonas Latvijas čempioniem kļuva «Zemgale». Latvijas izlasē startam pasaules čempionātā iekļauti arī spēlētāji no Ogres «Cetra», kā arī pašlaik topošās bendija komandas Daugavpilī.

Latvijas bendija izlases sastāvs: Uldis Eldmanis, Mihails Koturovs, Andrejs Banada, Renārs Namiķis, Eduards Odiņš, Lauris Mihailovs, Edžus Kārkliņš, Vadims Adoņevs, Mārtiņš Vecvagars, Uldis Bušs, Aleksandrs Ratnieks, Gatis Gajevskis, Romāns Glazkovs, Konstantīns Kudrjavcevs, Dmitrijs Šansovojs.