Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No 1.aprīļa 13 lauku slimnīcas nesniegs stacionāro aprūpi

No 1.aprīļa Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra (VOAVA) ar 13 lauku slimnīcām neslēgs līgumus par stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, aģentūru LETA informēja VOAVA.

Kā norāda VOAVA Sabiedrisko attiecību departamenta vadītājs Toms Noviks, pēc šī datuma slimnīcas turpinās sniegt ambulatoros un primārās veselības aprūpes pakalpojumus vai palīdzību kā dienas stacionāri. Daļa šo slimnīcu, kuras ir pieteikušās konkursā, sniegs arī medicīnisko aprūpi mājās.

Līgumi no 1.aprīļa netiks slēgti ar SIA «Aknīstes veselības un sociālās aprūpes centrs», Auces pašvaldības SIA «Auces slimnīca», pašvaldības SIA «Ādažu slimnīca», Dagdas pilsētas pašvaldības iestādi «Dagdas slimnīca», Ērgļu pašvaldības SIA «Ērgļu slimnīca», SIA «Olaines veselības centrs», pašvaldības SIA «Saulkrastu slimnīca», pašvaldības SIA «Slokas slimnīca», SIA «Kārsavas slimnīca», Varakļānu pilsētas pašvaldības SIA «Varakļānu slimnīca», SIA «Viesītes veselības un sociālās aprūpes centrs», Viļakas pilsētas pašvaldības aģentūru «Viļakas slimnīca», kā arī Rēzeknes rajona pašvaldības SIA «Viļānu slimnīca».

Kā aģentūrai LETA skaidroja Veselības ministrijas (VM) Preses centra vadītājs Oskars Šneiders, šīs slimnīcas bija saņēmušas Eiropas Fondu līdzekļus, lai remontētu telpas un uzlabotu primārās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu nākotnē.

Reforma tiek veikta, jo mazajās slimnīcās vienmēr esot pietrūcis cilvēku un tehnikas resursu, tāpēc nopietnu saslimšanu gadījumos cilvēki vienalga tika pārvesti uz lokālajām vai reģionālajām daudzprofilu slimnīcām. Turklāt arī līdz šim, lai saņemtu speciālistu konsultācijas, bija jādodas uz citām slimnīcām.

VM norāda, ka pacienti necietīs, jo ģimenes ārsti šajās veselības aprūpes iestādēs būs un arī ambulatorā palīdzība tiks nodrošināta.

VM pārstāvis norādīja, ka bieži vien šajās slimnīcās veselības aprūpi gan stacionārā, gan ambulatori sniedza viens un tas pats medicīnas personāls, tāpēc lielākoties nevajadzētu rasties problēmām saistībā ar personāla atlaišanu.