Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No policijas atlaistajiem darbiniekiem jāizmaksā 700 000 latu

No darba Valsts policijā (VP) atbrīvotajiem 206 cilvēkiem šomēnes jāsamaksā likumdošanā paredzētā trīs mēnešalgu kompensācija, kas kopumā ir aptuveni 700 000 latu.

Pēc tam, kad šī summa būs samaksāta, līdzekļu pietrūks policistu darba algu izmaksai, aģentūrai LETA atzina VP priekšnieks Aldis Lieljuksis.

Lieljuksis gan cer, ka līdzekļi, lai februārī varētu izmaksāt algas par nostrādāto janvāri, tiks piešķirti, un šo pieprasījumu par naudas piešķiršanu vērtēs izveidotā starpministriju komisija.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, policistu vidū jau strauji izplatās baumas, ka februārī viņiem varētu neizmaksāt darba algas. Spriedze policistu vidū «aug augumā ar katru dienu».

Policijas priekšnieks cer, ka šīm baumām nebūs nekāda pamata, taču, vērtējot situāciju kopumā, Lieljuksis atzīst, ka policijai finanšu līdzekļu pietrūkst.

LETA jau ziņoja, ka no šiem 206 cilvēkiem 32 ir atbrīvoti sakarā ar pensijas vecuma sasniegšanu, bet vēl 14 darbiniekus ir plānots atbrīvot tad, kad viņi atgriezīsies darbā pēc slimošanas.

117 policijas darbinieki sakarā ar štatu samazināšanām ir pārcelti citos amatos, tajā skaitā darbinieki Rīgas reģiona pārvaldē, gan arī rajona pārvaldēs.

Kā ziņots, pagājušā gada novembrī Lieljuksis izdeva pavēli par amata vietu skaita samazināšanu VP struktūrvienībās. Kā iepriekš teica VP priekšnieks, no darba tiks atbrīvoti ne mazāk kā 200 policijas darbinieki. Budžeta līdzekļu samazinājums 2009.gada algu fondam Valsts policijā ir trīs miljoni latu, un šī iemesla dēļ cilvēki no darba jāatbrīvo, jo par velti neviens nestrādās, tolaik sacīja Lieljuksis.

Savukārt Neatkarīgā policistu arodbiedrība (NPA) uzskata, ka Valsts policijas vadība rīkojas pretrunā ar 2006.gada 19.oktobrī noslēgto koplīgumu. Arodbiedrība Lieljukša parakstīto pavēli par amata vietu skaita samazināšanu VP struktūrvienībās ir apstrīdējusi iekšlietu ministram Marekam Segliņam (TP).