Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Godmanis rosina arī būtisku valsts aģentūru skaita samazinājumu

Ministru prezidents Ivars Godmanis (LPP/LC) koalīcijas partneriem rosinājis arī būtisku valsts aģentūru skaita samazinājumu, no patlaban esošajām 138 saglabājot tikai 86.

Kā žurnālistiem uzsvēra Godmanis, tas būs ļoti nopietns samazinājums un viena gada laikā valsts pārvaldē tiks veiktas tās reformas, kas bija iecerētas trīs gadu laikā.

Kā ziņots, Godmanis šodien koalīcijai ir piedāvājis trīs valdības reorganizācijas variantus, kuri koalīcijas partijām jāapspriež divu nedēļu laikā.

Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, nav paredzēts reorganizēt tikai trīs ministrijas - Satiksmes, Ārlietu un Aizsardzības ministrijas. Visas pārējās ministrijas premjers piedāvā apvienot dažādās kombinācijās.

Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministriju tiek piedāvāts apvienot ar Ekonomikas ministriju vai ar Finanšu ministriju.

Veselības ministrijai tiek ierosināts klāt pievienot Labklājības ministriju vai arī ļaut šim abām ministrijām arī turpmāk strādāt atsevišķi.

Visos trijos reorganizācijas variantos Kultūras ministriju iecerēts apvienot ar Izglītības un zinātnes ministriju. Zemkopības ministriju iecerēts apvienot ar Vides ministriju.

Apvienot vai reorganizēt plānots arī lielāko daļu no daudzajām valsts aģentūrām.

Kā ziņots, arī Valsts prezidents Valdis Zatlers premjerministra Ivara Godmaņa (LPP/LC) vadītajā valdībā vēlas redzēt «jaunas sejas». 7.janvārī pēc prezidenta un premjera tikšanās Zatlers uzsvēra, ka ir būtiski turpināt iepriekš solīto valdības reorganizāciju, un no premjera viņš saņēmis solījumu, kas šis jautājums tiks atrisināts pusotras nedēļas laikā.

Arī Godmanis žurnālistiem apstiprināja prezidentam doto solījumu un norādīja, ka valdībā «var parādīties jauni cilvēki». Pārmaiņas varētu skart arī premjera pārstāvētās partijas ministrus. Pēc pusotras nedēļas par valdības reorganizāciju lems koalīcija.

«Mani satrauc tas, ka pirms trīs nedēļām ļoti drosmīgi un izlēmīgi paziņotā valdības reorganizācija līdz 11 ministriem šobrīd sāk buksēt, un partijas sāk runāt par to, ka tas varbūt nemaz nav vajadzīgs,» uzsvēra Zatlers, piebilstot, ka svarīgi ir saprast, ka «nevar spert soli atpakaļ» un nodomiem jābūt skaidriem un realizētiem dzīvē.