Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Koalīcija akciju Doma laukumā dēvē par politiskās cīņas sastāvdaļu

Valdošās koalīcijas partiju pārstāvji ir vienisprātis, ka otrdien plānotā akcija Doma laukumā ir politiskās cīņas sastāvdaļa, ar kuras palīdzīgu partija «Sabiedrība citai politikai» (SCP) un it sevišķi tās pārstāvji, Saeimas deputāti Aigars Štokenbergs un Artis Pabriks cenšas vairot savu popularitāti.

Apvienības «Tēvzemi un brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) Saeimas frakcijas deputāts Juris Dobelis uzskata, ka «vismaz no organizatoru puses šis nav godīgs pasākums». «Par cilvēkiem es neko nesaku,» uzsvēra Dobelis, norādot, ka ja iedzīvotāji grib pulcēties un izteikt savu viedokli, tad tas ir atbalstāmi.

Tomēr partijas SCP pārstāvjus vada tikai varaskāre un vēlme musināt cilvēkus, uzskata TB/LNNK pārstāvis. «Ko Štokenbergs un Pabriks ir darījuši, lai Saeimas darbu uzlabotu?» jautāja Dobelis. Ja viņi prasa atlaist Saeimu, tad pašiem jau tagad vajadzētu nolikt mandātu, nevis saņemt deputātu algu.

Tāpat Dobelis atzina: «Esmu bijis deputāts četrās Saeimās, esmu arī darbojies Augstākajā Padomē. Tomēr nekad neesmu tik bezjēdzīgi pavadījis laiku kā 9. Saeimā.» Pie tā esot vainojama opozīcijas destruktīvā rīcība, cenšoties tikt pie varas.

Pats deputāts akciju neapmeklēs, jo «diez vai kāds īpaši priecāsies par manu atrašanos tur».

Tautas partijas (TP) Saeimas frakcijas deputāts Kārlis Leiškalns portālam «Apollo» norādīja, ka pasākums Doma laukumā Štokenbergam un Pabrikam nepieciešams, jo SCP reitingi joprojām ir zemi.

Deputāts Doma laukuma akciju dēvēja par «nelietderīgu, muļķīgu un nevajadzīgu». No ārkārtas vēlēšanām nebūtu nekādas jēgas, jo tādā gadījumā vajadzētu būt jaunam politiskam spēkam, kas piedāvātu citu politiku ne tikai partijas nosaukumā. «Mani Štokenbergs un Pabriks nespēj uzrunāt. Arī ne [Saeimas deputāte Ilma] Čepāne, arī ne «Jaunais laiks», arī ne Vaira Vīķe-Freiberga,» klāstīja Leiškalns, norādot, ka pēdējais, kurš politikā ienāca ar reāliem, pragmatiskiem problēmu risinājumiem bija Andris Šķēle.

Savukārt Štokenbergs ir saistīts ar ārkārtīgi neveiksmīgu un muļķīgu inflācijas apkarošanas programmu, bet Pabriks – ar ārpolitiku un Abreni, sacīja TP frakcijas deputāts. «Negribu, lai uz valsts problēmu rēķina uzkundzējas tie politiķi, kuri šīs ziepes ir sataisījuši,» teica politiķis.

Viņš arī uzsvēra, ka par ekonomisko krīzi tikai par aptuveni 3% bija atbildīga demisionējusī Aigara Kalvīša valdība. «Kalvītis varbūt varēja uzkrāt 300 miljonus, bet tas neatrisinātu nevienu problēmu,» sacīja Leiškalns.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis otrdien plānoto akciju dēvēja par normālu politiskās cīņas sastāvdaļu. «Katrs var rīkoties pēc saviem ieskatiem. Uz priekšu,» sacīja ZZS pārstāvis, norādot, ka demokrātiskā valstī šādas sapulces ir atļautas, tāpēc viņam  Viņš sacīja, ka šādas aktivitātes demokrātiskās valstīs ir atļautas, tāpēc viņam neesot nekas iebilstams.

Tāpat Brigmanis teica, ka ZZS valde šo jautājumu nav atsevišķi skatījusi, un katrs partijas biedrs var izvēlēties, vai otrdien iet uz Doma laukumu. Pats ZZS Saeimas frakcijas vadītājs protestu gan neapmeklēšot.

Jautāts par akcijas rīkotāju prasību Valsts prezidentam Valdim Zatleram rosināt Saeimas atlaišanu, Brigmanis atbildēja, ka tas nav nekas jauns, tāpēc neesot nepieciešams kaut ko papildus komentēt.