Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nav šķēršļu Ulmaņa brīvprātīgai pensijas samazināšanai

Eksprezidents Guntis Ulmanis saistībā ar lēmumu brīvprātīgi samazināt savu bijušā prezidenta pensiju ir konsultējies ar Valsts prezidenta kancelejas juristu un Finanšu uzskaites nodaļu un secinājis, ka šāda lēmuma realizācijai nepastāv šķēršļi.

Kā aģentūrai LETA skaidroja eksprezidenta sekretāre Eva Eihmane, šī neesot tā dēvētā vecuma pensija, bet gan bijušā Valsts prezidenta pensija, kas ir paredzēta likumā «Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu». Līdz ar to tā netiek pārskaitīta caur Valsts sociālo apdrošināšanas aģentūru, bet gan caur Valsts prezidenta kanceleju.

Eihmane norādīja, ka uz Ulmaņa iesnieguma pamata kancelejas Finanšu uzskaites nodaļa viņam attiecīgi maksās mazāk un tehniski samazinājums tiks nodrošināts līdzīgi kā atalgojuma samazinājums Valsts prezidentam Valdim Zatleram.

LETA jau ziņoja, ka, vēloties solidarizēties ar Zatleru un izprotot situāciju valstī, arī eksprezidents Ulmanis lūdz samazināt viņa bijušā prezidenta pensiju proporcionāli pašreizējā prezidenta atalgojuma samazinājumam.

Lai gan bijušie prezidenti pensiju saņem no sociālā budžeta, kas netiek samazināts, Ulmanis ir izšķīries par šādu soli, lai izteiktu atbalstu Zatlera iniciatīvai un norādītu uz nepieciešamību ekonomiski saspringtā situācijā būt vienotiem un taupības režīmu attiecināt uz visiem.

Kā ziņots, no šā gada kopumā par 288 latiem samazināts Zatlera atalgojums, taču tas neietekmē eksprezidentu pensijas, kas pēc pašreizējiem normatīvajiem aktiem ir puse no amatā esošā prezidenta algas. Eksprezidentu pensija ir 1500 lati. Ja to samazina proporcionāli Zatlera atalgojuma samazinājumam, proti, par 8%, tad Ulmaņa pensijai vajadzētu būt 1380 latiem.

Līdz šim prezidenta alga bija 3000 latu un 20% liela naudas summa no prezidenta algas jeb 600 lati tika maksāti reprezentācijas izdevumiem, tādējādi kopā tika saņemti 3600 lati. Taču šogad prezidenta atalgojums samazināts par 8%, proti, prezidenta alga būs 2760 lati, bet reprezentācijas izdevumiem tiks atvēlēti 552 lati. Tādējādi kopumā valsts pirmā persona katru mēnesi saņems 3312 latus.