Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tverijons: parādi būs jāatdod

Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Teodors Tverijons norāda, ka šobrīd bankas saviem klientiem nāk pretī savu iespēju robežās. Taču atzīst: lai arī valstī finansiālā situācija ir ļoti slikta, nevienu kredītņēmēju no saistībām bankas neatbrīvos.

Tverijons Latvijas Televīzijas raidījumā «100.pants» sacīja, ka satiksmes ministra Aināra Šlesera piedāvājums ar likumu liegt trīs gadus no kredītā ņemtajiem mājokļiem izlikt cilvēkus, nav realizējams, taču risinājums situācijai noteikti ir jāmeklē. Viņš norāda, ka šādai iecerei būtu nepieciešams finansējums, lai atbalstītu tos, kas kredītus nespēj atdot. «Bankām uzkrājumi būs par maz, lai realizētu šādu variantu,» atzina speciālists.

Tverijons tajā pašā laikā norādīja, ka bankām nav izdevīgi atņemt mājokļus cilvēkiem, jo pārsvarā gadījumu nav iespējams atgūt aizdotos līdzekļus pilnā apmērā.

Viņš arī klāstīja, ka šobrīd bankas klientiem nāk pretī savu iespēju robežās, un cilvēkus no mājām ziemas laikā neizliekot.

Jau ziņots, ka Šleseru neapmierina Skandināvijas banku bezatbildīgā rīcība attiecībā pret Latvijas iedzīvotājiem, tāpēc viņš rosina pieņemt stingru likumu, kas noteiks banku darbību.

Šlesers pirmdien informēja, ka viņš rosinās ieviest trīs gadu moratoriju, proti, bankas turpmākos trīs gadus nedrīkstēs atņemt dzīvokļus tiem cilvēkiem, kuri tos konkrētajā bankā iegādājušies kredītā, bet nespēj vairs kredītu nomaksāt. Tas nozīmē, ka ģimenes, kuras dzīvokli ņēmušas kredītā, trīs gadus kopš kredīta ņemšanas brīža, būs pasargātas no izlikšanas uz ielas.

Ministrs arī ir neapmierināts, ka ziemeļvalstu bankas, gūstot lielu peļņu Latvijā, atsakās no iesaistīšanās krīzes risināšanā Latvijā, norādot, ka tā ir tikai Latvijas valdības problēma. Tajā pašā laikā šīs bankas krīzi veicinājušas, jo vecināja kredītu ņemšanu, kurus cilvēki tagad vairs nevar atmaksāt.

«Pienācis brīdis, kad jāpiestāda rēķinu par bezatbildību, ko šīs bankas darījušas pēdējo gadu laikā,» sacīja Šlesers.