Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pretēji prezidenta un premjera aicinājumam koncertzāli projektēs

«Šajos apstākļos, kad visas valsts augstākās amatpersonas stāsta un pārliecina sabiedrību, ka mums ir taupības režīms, šāda rīcība noteikti ir amorāla,» komentējot pērn pēdējā darba dienā noslēgto līgumu par Rīgas koncertzāles projektēšanu, pagājušajā nedēļā norādīja Valsts prezidents Valdis Zatlers. Ne prezidenta teikto, ne valdības vadītāja Ivara Godmaņa uzdoto aģentūras Jaunie Trīs brāļi (J3B) vadībai sākt sarunas ar arhitektu biroju AB.SZK par parakstītā līguma apturēšanu atbildīgās personas tā arī nav sadzirdējušas.

Nedēļu pēc līguma noslēgšanas līgums publiskots aģentūras mājaslapā. Tā kopējā summa ir teju 8,2 miljoni latu, iepretim iepriekš minētajiem 6,7 miljoniem. J3B pārstāvji publiski nosauca līguma pamatsummu, neminot ne vārda par pievienotās vērtības nodokli (PVN), kas ir neatņemama tā sastāvdaļa. Lai arī uz līguma ir J3B juridiskās nodaļas vadītāja un vecākās grāmatvedes paraksts, norādīta iepriekšēja PVN likme. Iespējams, īsi pirms gadumijas aģentūras darbinieki bija piemirsuši, ka burtiski nākamajā darba dienā PVN pieaugs par trim procentiem, kas šā līguma gadījumā ir nedaudz vairāk par 203 000 latu. Tiesa, juristi līgumā ir iekļāvuši punktu, ar kuru atrunāti tie gadījumi, ja valstī mainās nodokļu vai nodevu sistēma, tad pasūtītājs, šajā gadījumā J3B, pārskaitīs tādu summu, kāda būs nepieciešama attiecīgajai PVN likmei.

Būvniecības projektu aģentūra pagaidām konkrētu atbildi, ko darīs ar līgumu, nespēj sniegt. Vien interneta mājaslapā līdzās gadumijā parakstītajam un nedēļu vēlāk publiskotajam līgumam norāda, ka tā «izvērtē iespējas veikt Rīgas koncertzāles būvprojekta izstrādi kontekstā ar valstī noteikto budžeta disciplīnu, tikmēr arhitektu birojam AB.SZK ir lūgts sagatavot prognozes par darbu izpildes grafiku situācijā, ja darbu uzsākšanas datums tiek atlikts».

Kad konkrēti būs zināms precīzs projektēšanas darbu grafiks, J3B neprecizē, vien izsaka varbūtību, ka tuvāko divu līdz četru nedēļu laikā. Turklāt aģentūras vadītājs Zigurds Magone atzīst, ka J3B rīcībā nemaz nav bijuši visi projektēšanas līgumā paredzētie līdzekļi, tāpēc esot izvēlēta norēķināšanās pa kārtām.

Reizē Z. Magone uzsver, ka «nekādas sankcijas nav gaidāmas», jo līguma spēkā stāšanās datumu nosaka aģentūra. «Ja būs nepieciešams, līgumam tiks pievienota piebilde, ka līguma sākšanas datums pagaidām netiek noteikts,» norāda J3B vadītājs.

Ideja par Rīgas koncertzāli pieder Dainim Īvānam, kurš 2003. gada nogalē, būdams Rīgas domes Kultūras komitejas vadītājs, aicināja kultūras nozares speciālistus izvēlēties piemērotu vietu šādai celtnei.