Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB plānots apvienot ar kādu citu tiesībsargājošo iestādi

Valsts pārvaldes reorganizācijas plānā ir iekļauts arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kuru iecerēts apvienot ar kādu citu tiesībsargājošo iestādi.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, reorganizācijas plānā paredzēts Drošības policiju (DP) apvienot ar KNAB vai arī saglabāt atsevišķas iestādes. Vēl viens variants paredz iespēju Informācijas analīzes dienestu apvienot ar KNAB.

KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe aģentūrai LETA sacīja, ka viņas kā biroja priekšnieka vietnieces rīcībā šādas informācijas neesot un viņu par KNAB reorganizācijas plāniem neviens neesot informējis.

Strīķe pašlaik nevarēja praktiski iedomāties KNAB apvienošanu ar DP, jo institūciju funkcijas ir pārāk atšķirīgas, proti, DP izmeklē noziegumus pret valsti, bet KNAB - koruptīvos noziegumus valsts institūcijās.

«Tās ir pavisam dažādas sadaļas, mūsu kompetences ļoti reti ir šķērsojušās,» skaidroja Strīķe, norādot, ka DP funkcijas ir daudz tuvākas Satversmes aizsardzības birojam. «Tas man liktos vairāk loģiski,» šādu iespējamo apvienošanu vērtēja Strīķe.